Gorąca kąpiel relaksuje i … wysusza skórę- jakie żele do mycia używać?

Tak, jestem w grupie osób, które uwielbiają gorące kąpiele. Urodziłam się w ciepłym miesiącu i nade wszystko uwielbiam ciepło, wolę się pocić niż marznąć. Gdybym mogła, każdego dnia leżałabym w wannie wypełnionej po brzegi gorącą wodą. Mój budżet i skóra mogłyby tego nie wytrzymać. Jeśli lubisz kąpiele w ciepłej wodzie, to zaopatrz się w dobre żele pod prysznic.

Kąpiel w wannie.

Źródło: http://www.vital.de/

Relaks, ale nie więcej niż 20 minut

Kąpiel w ciepłej, gorącej wodzie nie powinna przekraczać 2o minut, a i nie powinniśmy jej powtarzać częściej niż dwa razy w tygodniu. Należy unikać wszelkich płynów do kąpieli, które mocno się pienią, bo dodatkowo wysuszają skórę. Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Ciepła kąpiel relaksuje, odpręża, jest idealnym zakończeniem ciężkiego dnia. Zadbaj o przyjemny dla skóry żel pod prysznic z naturalnym ph, o przyjemnym, uspokajającym zapachu. 

Na co dzień lepszy zimny prysznic?

Prysznic.

Źródło: http://innogest.ru/

Wiem, że ciężko rano wejść pod prysznic i umyć się w zimnej wodzie;) Jednak o poranku, lepszy jest szybki prysznic w niegorącej i niezimnej wodzie niż gorąca kąpiel. Do tego żele do mycia, które pobudzają i dodają energii. Po prysznicu w gorącej wodzie najchętniej od razu wskoczymy do łóżka. Właściwa codzienna pielęgnacja skóry i rozsądne korzystanie z gorących kąpieli zapewni zdrową i młodą skórę na dłużej.

Nawilżające żele do mycia

Jeśli tak samo jak ja jesteś zwolenniczką gorących kąpieli, to zaopatrz się w nawilżające żele do mycia. To ratunek dla zdrowej skóry. Używanie mydła czy nieodpowiednich żeli pod prysznic, szybko zaburzy naturalne ph skóry, będzie wysuszona i straci jędrność. Do codziennej pielęgnacji wybieraj żele do mycia, które nie tylko nawilżają, ale chronią skórę przez cały dzień, przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli masz problem z pękającymi naczynkami, to całkowicie powinnaś zrezygnować z gorących kąpieli.

Źródło głównego obrazka: http://www.slovenskenovice.si.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.