Gorąco w mieszkaniu – jest na to sposób

latoPiękna pogoda za oknem to nie tylko znak, że warto wybrać się na spacer. To także coś, co sprawia, że wysoka temperatura wkrada się do mieszkania i sprawia, że trudno w nim czasem wytrzymać.

Lato, a nawet jesień czy wiosna, może sprawić, że w mieszkaniu zapanuje nieznośna temperatura. Czasem wystarczy kilka dni, by pomieszczenie w którym mieszkamy stało się nagrzane jak piekarnik. Jeżeli na zewnątrz jest cały czas gorąco, to naturalnie każdy by chciał, aby w jego mieszkaniu było chłodno. Jak więc sobie poradzić?

Można skorzystać z domowych sposobów, które w zadowalającym stopniu będą w stanie obniżyć odczuwalną temperaturę. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że otwieranie okien w ciągu dnia przyczynia się do tego, że gorące powietrze dostaje się do pomieszczeń. W ten sposób, tworząc nawet przeciąg, wcale nie stanie się chłodniej. Wręcz przeciwnie. Warto zasłonić okna, które są od nasłonecznionej strony. Przeciąg można stworzyć w mieszkaniu, gdy na zewnątrz trochę się ochłodzi. Wtedy warto też umieścić pod oknem, które będzie otwierane, miskę z zimną wodą. Można do niej dodać jeszcze odrobinę soku z cytryny. Nawilżymy tym samym powietrze w całym mieszkaniu.lato

W ciągu dnia można korzystać także z wentylatorów. Warto zauważyć, że działają one dobrze tylko wtedy, gdy nie mamy otwartych na oścież okien. Sprzęty dzielą się na kilka rodzajów, ale te najpopularniejsze, które można kupić w niemal każdym markecie nazywamy „stołowymi”. Jak sama nazwa wskazuje, będą one stały na stole i nie są zbyt pokaźnych rozmiarów. Oczywiście pojawiają się w różnych wielkościach i mogą stać także na podłodze.

Używanie wentylatorów daje dużą ulgę szczególnie wtedy, gdy ustawione są tak, by wiać prosto w naszą stronę. To stosunkowo tanie rozwianie, które zapewnia komfort, a po lecie można wentylator schować. Tego samego nie można powiedzieć o klimatyzatorze, który jeżeli jest mobilny, staje się ogromnym i trudnym do schowania przedmiotem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.