Gorzka czekolada na zdrowie

Na diecie odmawiaj sobie czekolady, raczej nie myśl o niej w tygodniu, możesz skusić się na kilka kostek raz na jakiś czas. Zazwyczaj takie słowa usłyszymy od dietetyka. Tyczy się to słodkiej czekolady z przeróżnymi dodatkami. Gorzka czekolada,  niestety najmniej lubiana, może być jedzona w większej ilości. Kiedy po nią sięgnąć?

Ciemna i gorzka czekolada najzdrowsza ze wszystkich

Czekolada gorzka.

Źródło: miasta-kobiet.naszemiasto.pl.

Opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami, wpływa na poprawę pamięci i poprawia humor. To nie wszystkie zalety jakie niesie ze sobą gorzka czekolada. Szczególnie po gorzką czekoladę powinny sięgać osoby po 50. roku życia. Czekolada zawiera antyoksydanty, chroniąc przed chorobami, które pojawiają się wraz z upływem lat. Słodko- gorzka przyjemność zawiera mnóstwo flawonoidów, które wpływają na pamięć. Poza tym działają przeciwzakrzepowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie.

Jesz czekoladę i chudniesz

Czekolada gorzka.

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com.

Badania wykazały, że gorzka czekolada spowalnia proces trawienny, dając uczucie sytości. To przekłada się na brak łaknienia. Z badań wynika, iż zjemy o 15% kalorii mniej. Dlatego jeśli odchudzasz się, włącz w dietę gorzką czekoladę!

Im bardziej gorzka, tym lepsza

Smak z pewnością nie tak dobry jak słodziutkich przyjemności, ale bardzo zdrowo. Im bardziej gorzka jest czekolada, tym zawiera więcej kakao, a co za tym idzie zdrowsza dla człowieka. Warto przynajmniej raz w tygodniu sięgnąć po kilka kostek gorzkiej czekolady. Wyjdzie Ci na zdrowie.

Wartościowa gorzka czekolada to ta, która ma zawartość kakao powyżej 70%. Poniżej będzie tylko przyjemną przekąską.

Źródło głównego obrazka: taringa.net.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.