Grypa żołądkowa – jak sobie z nią radzić?

ToaletaChoroba to nigdy nie jest nic przyjemnego. Nawet coś tak prozaicznego, jak katar, może doprowadzić człowieka na skraj załamania. A co dopiero wtedy, gdy dotykają go problemy żołądkowe, na które trudno znaleźć nawet lekarstwo.

Jedną z takich przypadłości jest niestety grypa żołądkowa. Każdy kto jej doświadczył wie, że jest to wyjątkowo wyniszczająca organizm choroba. Można ją spotkać także pod nazwą grypa jelitowa. To zakażenie układu pokarmowego, spowodowane bakteriami wnikającymi w błonę śluzową jelita. A ta, gdy zostaje naruszona sprawia, że pojawiają się bardzo uciążliwe objawy.

woday

Należy do nich między innymi obfita i wodnista biegunka. Ta potrafi trwać nawet do trzech dni, ale znane są także przypadki, gdy nie kończyła się ona po tygodniu. Tutaj można jedynie łagodzić objawy poprzez wybieranie odpowiednich leków oraz pamiętanie o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Chodzi o nawodnienie organizmu. Gdy pojawia się biegunka często człowiek unika przyjmowania nie tylko posiłków, ale także napojów. To duży błąd, który może prowadzić do przypadków odwodnienia. A te w mogą już wymagać wizyty u lekarza oraz podłączenia kroplówki.

Kolejnymi objawami grypy żołądkowej mogą być także nudności oraz wymioty. Podwyższona temperatura organizmu nie będzie także niczym nadzwyczajnym, ale jeżeli będzie się stale utrzymywać, to należy udać się do lekarza. Zazwyczaj grypa atakuje nagle i trudno wypatrywać jej objawów wcześniej.

Niestety do tej pory medycyna nie znalazła rozwiązania na problem grypy żołądkowej. Jedyne co można robić, to dbać o to, by organizm był nawodniony. Innymi słowy pić dużo wody. Jeżeli chodzi o posiłki, to także nie powinno się ich unikać, ale nie mogą być to „ciężkie” rzeczy. Sucharki lub nawet zwykłe bułki będą odpowiednie. Kluczem jest dbanie o higienę, bo niestety bardzo łatwo zarazić domowników chorobą.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.