Grzybica pachwin- przyczyny i zapobieganie

Aktywność fizyczna.

Źródło: vg.no.

Choroba, która częściej dotyka mężczyzn, niezwykle uciążliwa. Towarzyszy jej wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się po innych partiach ciała. Najczęściej atakuje pachwiny, pośladki oraz wewnętrzne części ud. Szczególnie często występuje w okresie letnim.

Przyczyny grzybicy pachwin

Wilgotne i ciepłe środowisko, które tworzy się na wskutek noszenia niewłaściwej, zbyt obcisłej bielizny, nadmierne pocenie, nieodpowiednia higiena. Grzybica pachwin może być również wynikiem kontaktu z zakażonym przedmiotem, typu: gąbka czy ręcznik, a także przenosi się w wyniku kontaktu z osobą zakażoną. Schorzenie może się również rozprzestrzeniać ze stóp.

Jak zapobiegać?

Grzybica pachwin a higiena.

Źródło: daiphatloc.com.vn.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest niedopuszczenie do zakażenia. Bielizna z naturalnych włókien, dopasowana do ciała, nie obcisła. Bardzo duże znaczenie ma codzienna higiena intymna. Po każdym wysiłku, prysznic zapobiega schorzeniu. Grzybica pachwinowa może być, jak wspomniano, wynikiem używania czyjegoś ręcznika. Dlatego nigdy nie należy używać gąbek czy ręczników innych osób. Drobnoustroje szybko przenoszą się  w miejscach użyteczności publicznej, dlatego korzystaj tylko z basenów i saun, gdzie zachowana jest czystość.

Grzybica pachwin- leczenie

W aptekach dostępne są kremy przeciwgrzybicze bez recepty, które pomagają pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli nie odczuwasz różnicy, konieczna będzie wizyta u lekarza i zaprzestanie na pewien okres korzystania z miejsc publicznych, typu basen.

Gdy zaatakuje grzybica pachwin, liczy się szybkie działanie. Chodzi nie tylko o Twój komfort, ale i oto, że szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała.

Źródło głównego obrazka: bcnyheter.no.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.