Hej dziewczyno, spójrz na misia- disco polo znów na salonach

Ostatnio przeczytałam gdzieś, że 90% Polaków najlepiej bawi się przy disco polo i nie mają znaczenia procenty;) Faktycznie jest tak, że większość twierdzi, iż nie słucha tego rodzaju muzyki, ale gdy spotykamy się na weselu i kapela przygrywa hity disco polo, wszyscy znają słowa:) I przy tym dobrze się bawią:)

Skąd się wzięło disco polo

Ten gatunek określany był początkowo mianem muzyki chodnikowej, wymyślony przez Polaków, porywał w latach 90. Bayer Full, Shazza, któż ich nie zna? W połowie lat 90. na antenie popularnej tv, disco polo otrzymało swój program, a i często puszczano utwory w radiu. Z czasem, wraz z rozwojem innych gatunków muzycznych, disco polo zaczęło schodzić na dalszy plan, a i Polacy stali się bardziej wymagający pod względem muzycznym. Obecnie można zaobserwować, iż muzyka chodnikowa przeżywa swój renesans.

Proste, o miłości,skoczne

Zdrada, miłosny zawód, tęsknota, to częste tematy, ale pojawiają się też aluzje do seksu, nigdy wprost, i powstają zwyczajnie kiepskie, kiczowate teksty. Wielu utożsamia disco polo z amerykańską muzyką contry, czyli z muzyką, która stanowi oprawę wiejskich potańcówek, przez większość uważaną za obciachową. Z drugiej strony myśląc o country, od razu przychodzi na myśl USA, gitarka i proste rytmy.

Disco kicz?

Dlaczego większość osób nie przyznaje się do słuchania disco polo? Z pewnością ze względu na stereotypy które przylgnęły do muzyki i kojarzą się, jak country, z wiejskimi imprezami, weselami itd. Zaś ludzi, którzy słuchają disco polo postrzega się jako osoby ze wsi, niemające słuchu i nieznające się na muzyce. Mimo to disco polo jest znów na topie, czego dowodzą liczne koncerty, kanały muzyczne wyłącznie z tą muzyką, a o artystach chodnikowej muzyki jest znów głośno. W ostatnim czasie odbyła się też premiera filmu o disco polo.

Znam ludzi, którzy słuchają disco polo i nie mają problemu z tym, by o tym powiedzieć, a ja osobiście nie widzę w tym nic złego. Każdy niech słucha tego co wpada mu w ucho:)

Źródło głównego obrazka: http://poststar.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.