Innowacje w Alior Bank

innowacje w Alior BankWybierając bank, któremu powierzamy nasze oszczędności lub po prostu szukamy odpowiedniej dla nas pożyczki, musimy mieć pewność, że jest to instytucja godna zaufania. Taka, która nie tylko ma pewną pozycję na rynku, ale także może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi. Innowacje w Alior Bank pokazują, że firma ma jeszcze więcej do zaoferowania, niż wyżej wymienione atuty.

Wybór odpowiedniego banku dla siebie, to decyzja, która powinna być odpowiednio przemyślana. W końcu mówimy tutaj o instytucji z którą wiążemy się najprawdopodobniej na długie lata. Szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy wziąć pożyczkę czy też szukamy odpowiedniego dla nas kredytu. W tych wypadkach nie powinno się wybierać „pierwszego lepszego”, ponieważ to zazwyczaj źle się kończy. Jednak w przypadku na przykład Alior Bank, nic nie wskazuje na to, żeby ten konkretny bank był złym wyborem. Wręcz przeciwnie i jest na to kilka dowodów.

Innowacje w Alior Bank

Co jest najważniejsze w przypadku banku? Oczywiście bezpieczeństwo powierzonych mu środków finansowych. Tutaj chyba nikt nie odpowiedziałby inaczej, ale to tylko jedna z istotnych kwestii, które trzeba brać pod uwagę. W końcu to oferuje wiele instytucji i w dzisiejszych czasach, nie mogą one pozwolić sobie na jakiekolwiek ustępstwa w tym temacie. Bezpieczeństwo środków, które powierzają bankom klienci to priorytet, ale warto także zwrócić uwagę na coś innego. Mianowicie na to, jak sama instytucja podchodzi do rozwoju oraz inwestowania powierzonych jej pieniędzy. Bo przecież bank też musi zarabiać.

Zanim jednak przejdziemy do kwestii wyników finansowych, bo te za poprzedni rok w przypadku Alior Bank są fenomenalne, skupimy się przez chwilę na czymś innych. Mianowicie na tym, jakie innowacje w Alior Bank się pojawiły i pojawią. To bardzo jasno pokazuje, jak sama instytucja finansowa podchodzi do swojego rozwoju, bezpieczeństwa powierzonych jej środków finansowych oraz przyszłości. Przyszłości, która już dziś jest w Alior Bank widoczna. A to doskonała informacja dla wszystkich tych, którzy szukają dla siebie banku gwarantującego bezpieczeństwo. Bo bez innowacji, tego bezpieczeństwa próżno będzie szukać.

innowacje w Alior Bank

Fabryka Robotów w Alior Bank

Choć sama nazwa Fabryka Robotów brzmi jak tytuł filmu z gatunku science-fiction, to tak naprawdę odnosi się do czegoś zupełnie innego. Innowacje w Alior Bank mogą i przybierają najróżniejsze formy, a to tylko potwierdza różnorodność rozwiązań. I to rozwiązań, które wpływają na jakość obsługi klienta, jego zadowolenie oraz na coś jeszcze. Mianowicie na to, jak ten może korzystać z nowych technologii. Obecnie treści konsumowane są bowiem w dużej mierze na smartfonach lub laptopach, a co za tym idzie, Internet jest wyjątkowo ważnych segmentem o którym bank powinien pamiętać.

Innowacje w Alior Bank, czyli wspomniana Fabryka Robotów, odnosi się właśnie częściowo do Internetu. Ta nazwa odnosi się bowiem do automatyzacji niektórych procesów oraz ich cyfryzacji. Mówiąc prościej, klienci będą mogli załatwiać swoje sprawunki szybciej oraz prze Internet, co w obecnych czasach jest po prostu wymogiem. W pierwszym kwartale tego roku (2019), Alior Bank zautomatyzuje 25 procesów, a do tej pory zrobił to już z 45 innymi.

Finalnie ulec automatyzacji ma aż 118 procesów i choć nie każdy z nich odczują klienci, to cała instytucja już tak. O jakie procesy chodzi? Między innymi o poprawę procesu reklamacji, poprzez stworzenie nowych i funkcjonalnych szablonów czy poprawa wersyfikacji wniosków kredytowych. Innymi słowy procesy, które potrzebne są w codziennej pracy.

Co należy rozumieć jeszcze pod pojęciem automatyzacji oraz cyfryzacji? Między innymi to, że pracownicy instytucji będą mieli do dyspozycji najnowocześniejsze tablety z odpowiednim oprogramowaniem. To także częściowo wpłynie na ochronę środowiska, bo część z procesów nie będzie już wymagała drukowania setek dokumentów. Alior Bank dobrze wie, gdzie powinien zainwestować i w co, żeby usprawniać pracę oraz obsługę klienta. Zresztą instytucja została ostatnio wyróżniona nagrodami, które to dobitnie potwierdzają. Sam Forbes przyznał jej tytuł „Banku przyjaznego firmie”.

Wyniki finansowe Alior Bank

Innowacje w Alior Bank i sposób podejścia do klienta to jedno, ale trzeba też mieć świadomość o kondycji finansowej firmy. Jeżeli to jej będziemy powierzać nasze środku, musimy mieć pewność, że zostaną one odpowiednio potraktowane. I wyniki finansowe Alior Bank za poprzedni rok bardzo dobrze pokazują, że obecni klienci doskonale wybrali. To wręcz niesamowite, jak 2018 rok był doby dla firmy, choć ostatni kwartał roku finalnie przyniósł mniejsze zyski, niż pierwotnie zakładali analitycy. Jednak w ogólnym rozrachunku Alior Bank powinien świętować, bo powodów do zadowolenia jest wiele.

innowacje w Alior Bank

Zysk banku to fenomenalne 713,37 milionów. Sama ta liczba robi ogromne wrażenie, a już w szczególności wtedy, kiedy zestawi się ją z wynikami za rok 2017. Wtedy zysk wynosił „zaledwie” 471,19 milionów złotych. Co stało za tym sukcesem? Między innymi wysoka efektywność oraz poprawa marży odsetkowej czy niedawna fuzja z bankiem BPH. To wszystko przyczyniło się do tak doskonałego wyniku, a same zyski mogą przełożyć się na to, że innowacje w Alior Bank „ruszą z kopyta”. Takie wyniki to także dobre informacje dla przyszłych klientów.

Obecnie Alior Bank obsługuje ponad 4.2 milionów klientów, a robione jest to przez ponad 8.2 tysiące pracowników. Samych placówek jest 861 (643 agencje, 218 oddziały własne banku). Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe dane odnośnie wyników Alior Bank za poprzedni rok, to prezentują się one następująco. Aktywa instytucji wyniosły 73.42 miliarda złotych, co jest wzrostem o niemal 4 miliardy w stosunku do roku poprzedniego. Wyniki z tytułu odsetek wyniosły 3084.52 miliona złotych, a z tytułu prowizji i opłat 436.09 miliona złotych. Zwiększyło się także zainteresowanie pożyczkami oraz kredytami, które udzielane były klientom indywidualnym oraz samym firmom.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ciekawą informacją jest także ta, że innowacje w Alior Bank to także pomoc młodym, dopiero rozwijającym się firmą. Instytucja inwestuje bowiem w starup’y poprzez specjalny program akceleracyjny. Najlepsze z nich mogą liczyć na pomoc ze strony specjalistów. Jednym z takich projektów była platforma PayPo, która pozwala na kupno przedmiotów z odroczonym systemem płatności. Wybierając bank dla siebie, warto zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Alior Bank zdaje się mieć wszystko w jak najlepszym porządku, a dodatkowo patrzy w przyszłość. I ta rysuje się dla niego i jego klientów znakomicie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.