Inteligentny Ford Focus – nowy wymiar technologii

Inteligentny Ford Focus

Fot. Ford

Jeszcze kilka lat temu nie było możliwe i chyba nikt o tym nie myślał, że samochód będzie w stanie komunikować się z naszym telefonem komórkowych. Obecnie to już nic nadzwyczajnego, choć niektóre z modeli pojazdów radzą sobie z tym lepiej niż pozostałe. Tak jak inteligentny Ford Focus, który wyniósł takie połączenie niemal do rangi sztuki.

Nowy Ford Focus to samochód, który może spodobać się praktycznie każdemu wielbicielowi nowych technologii, a już na pewno takiemu, który nie rozstaje się ze swoim telefonem nawet na krok. Dzięki odpowiedniej aplikacji od producenta pojazdu, wszystkie najważniejsze informacje będą na wyciągnięcie dłoni.

Inteligentny Ford Focus

Czy możemy więc powiedzieć o samochodzie, że jest on „smart”? W połączeniu z aplikacją FordPass oczywiście, że tak! Co takiego w niej jest, że nie boimy się użyć stwierdzenia „inteligentny Ford Focus”? Jedną z największych zalet nowych modeli jest hot-spot. Tak, w samochodzie znajduje się modem 4G LTE (w zależności od wybranego modelu oczywiście), który zapewnia połączenie z Internetem nawet do dziesięciu użytkowników. Dzięki temu można bez problemu podłączyć się ze smartfonem oraz korzystać, np. z serwisów streamingowych. Głównie będą to robili pasażerowie, ale kierowca może sterować, np. muzyką za pomocą komend głosowych.

Inteligentny Ford Focus

Fot. Ford

Inteligentny Ford Focus poinformuje kierowcę także o tym, co aktualnie dzieje się na drodze, ponieważ został wyposażony w funkcję Live Traffic, czyli monitorowanie niemal na żywo sytuacji na drogach. Dzięki sparowaniu smartfona z samochodem będzie także o wiele łatwiej go znaleźć, bo informacja o położeniu pojazdu pojawia się w aplikacji. Tam także będzie można sprawdzić stan pojazdu, a w tym nawet to, czy przypadkiem nie przepaliła się jakaś żarówka. To wielka wygoda, ale także i bezpieczeństwo. Inteligentny Ford Focus dba o swojego użytkownika zarówno podczas jazdy, jak i w momencie, kiedy pojazd jest nieużywany, bo wtedy jest mu w stanie przypomnieć chociażby o zbliżającym się terminie przeglądu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.