Jak dbać o smartfona w czasie upałów?

Jak dbać o smartfona

Jak dbać o smartfona

Najbliższe tygodnie będą ciężkie nie tylko dla nas, ale także dla naszych sprzętów. Urządzenia mobilne również niezbyt dobrze znoszą wysokie temperatury, które w lato z pewnością jeszcze się pojawią. Jak dbać o smartfona w czasie upałów i co robić, żeby go przypadkowo nie zepsuć. Doradzamy!

Wysokie temperatury nie są zdrowe dla nikogo, o czym pisaliśmy już w jednym z naszym wpisów, który możecie przeczytać wchodząc pod TEN ADRES. Dobrze wiemy, czego należy unikać i jak zachowywać się podczas upałów, ale co zrobić z naszymi telefonami? Przecież wysokie temperatury też są dla nich szkodliwe, a lepiej wcześnie zapobiegać uszkodzeniom, niż później je naprawiać. To nigdy nie jest tanie.

Jak dbać o smartfona?

Im nasz telefon intensywniej pracuje, tym bardziej się nagrzewa. Czasem da się to odczuć nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest chłodno. To dlatego, że zachodzą w nim skomplikowane procesy, które wymagają zużycia energii. Ta oddawana jest na zewnątrz, czyli do obudowy telefonu. Dlatego na okres wakacyjny, kiedy temperatury powietrza są wyjątkowo wysokie, warto przestać używać etui. Ono przecież zatrzymuje ciepło, a tym samym sprawia, że nasze urządzenie dodatkowo się nagrzewa. Na szczęście można kupić takie etui na smartfona, które zabezpiecza jego rogi, ale zostawia plecki czyste. Warto to rozważyć lub czasami etui po prostu zdjąć i dać urządzeniu „odetchnąć”.

Jak dbać o smartfona

Koniecznie trzeba także uważać wtedy, kiedy wsiadamy do nagrzanego samochodu. Wkładanie wtedy smartfona do uchwytu, nie jest najlepszym pomysłem, bo przecież on też jest nagrzany. Dodatkowo jeżeli włączymy nawigację, możemy być niemal pewni, że urządzenie się przegrzeje. A co zrobić, kiedy tak się stanie? Nie powinniśmy go wtedy podłączać do ładowania ani np. wkładać do lodówki, czy stosować „zimne okłady”. Najlepiej i najbezpieczniej jest go wyłączyć i dać mu po prostu odpocząć. To może chwilę zająć, ale to zdecydowanie najbezpieczniejsze z rozwiązań. Jak dbać o smartfona? Tak samo, jak o nas samych. Nie pozwalać mu się przegrzać i dać mu odrobinę odpocząć. W końcu najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.