Jak dbać o włosy zimą- kilka wskazówek

Zimą włosy szczególnie narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Mróz, a z drugiej strony ciepłe powietrze w domu, pracy, autobusie czy samochodzie! Włosy zimą wymagają szczególnej pielęgnacji. O tym jak o nie dbać i czego unikać, dziś kilka słów.

Jak to jest z czapką?

Czapka na zimę.

Źródło: cerrahi.science.

Czapka w zimie jest absolutnie niezbędna! Wystawiając włosy na chłód, narażasz je na wypadanie, łamliwość, osłabione cebulki, nie wspominając o zdrowiu! Wybieraj nakrycia głowy przyjazne człowiekowi, z bawełny oraz z materiałów, które przepuszczają powietrze.

Włosy szybciej się przetłuszczają

Włosy zimą niestety szybciej stają się nieświeże, dlatego myj je tak często jak to konieczne. Chodzenie na siłę w tłustych włosach, to bardzo zły pomysł! Włosy zimą przetłuszczają się od noszenia czapki, przebywania w pomieszczeniach, gdzie panuje suche i ciepłe powietrze.

Nawilżaj włosy zimą

Włosy zimą- nawilżanie.

Źródło: luxrelax.com.

To dobry okres, by zacząć używać różnego rodzaju olejków do włosów. Osobiście używałabym ich codziennie, ale bez przesady, wystarczy raz, dwa razy w tygodniu. W okresie zimowym włosy potrzebują szczególnego nawilżenia, dlatego nie oszczędzaj na kosmetykach do włosów w tym czasie. Dobrze im zrobią maseczki z aloesu czy zawierające siemię lniane. 

Susz chłodnych powietrzem

Włosy zimą są wystarczająco narażone na działanie suchego powietrza. Oszczędź im gorącego podmuchu o poranku. Staraj się je suszyć chłodnym strumieniem. W zimie zrezygnuj też z częstego używania prostownicy czy lokówki. Lakier do włosów również możesz odstawić.

Nie zapomnij o właściwej diecie. Jeśli jesz mało warzyw i owoców, to pomyśl o suplementach.

Źródło głównego obrazka: parkhotelschotten.de. 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.