Jak jeść mango?

jak jeść mangoMoże się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż jedzenie owoców. Tymczasem to, co wydaje się najbanalniejsze, wcale takie być nie musi. Bo czy tak naprawdę wiemy, jak jeść mango, które przecież nie jest aż tak egzotycznym owocem, za jakie przyszło je się uważać? Zobaczmy, co wiemy na jego temat.

Mango to wprawdzie owoc tropikalny, ale bez większych problemów dostaniemy go w polskich sklepach. Owszem, czasem może być tak, że trzeba będzie go poszukać chwilę dłużej, ale w większych marketach (czy nawet na niektórych targach) trafimy na niego od razu. Czy warto wziąć mango ze sobą do domu? Oczywiście, że tak. I to nie tylko ze względu na smak owocu.

Jak jeść mango?

Zanim przejdziemy do tego, jak jeść mango, warto powiedzieć kilka słów o samym owocu. Ma on bardzo dużo właściwości odżywczych, które wspomagają pracę naszego organizmu. Ceną za witaminy jest jednak kaloryczność – mango należy do tych owoców, które kalorii mają najwięcej. Zawiera w sobie również dużą ilość cukru (w różnych formach). Mimo wszystko, zdecydowanie warto sięgać po mango. Wszystko dlatego, że ten owoc to bogate źródło błonnika pokarmowego. Jest więc wielką pomocą we wspomaganiu pracy jelit. Mango jest także bogate w witaminy, a w tym w witaminę A, C oraz E czy B6. Jakby tego było mało, owoc zawiera także miedź, która następnie może być wykorzystywana do produkcji czerwonych krwinek.

jak jeść mangoNo dobrze, ale jak jeść mango, a raczej jak je obrać, by całkowicie nie zmiażdżyć delikatnego owocu i jednocześnie nie natrafić na wyjątkowo dużą i twardą pestkę? Najlepszym sposobem jest ostrożne przekrojenie owocu na pół wokół wspomnianej pestki, a następnie rozdzielenie mango na dwie połówki.

Oczywiście należy pamiętać o wcześniejszym umyciu owocu. Mango doskonale sprawdza się w wiosennych sałatkach, ale także jako dodatek do tortów oraz ciast.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.