Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Jakieś 10 lat temu spotykałam się z chłopakiem, który miał zakola. Na pewnej imprezie moja dobra znajoma bez zahamowań zapytała go: te zakola to masz od dawna? Chłopak poczerwieniał, odwrócił się i odszedł. O tym zdarzeniu przypomniała mi ta sama znajoma kilka dni temu. Byłam zdziwiona, gdy zobaczyłam, że ma grzywkę. Nigdy jej nie miała. Później wszystko stało się jasne. Odsłoniła grzywkę i światło dzienne ujrzały jej zakola. Powiedziała tylko: ‚chyba mnie pokarało za to, że się śmiałam z tego biednego chłopaka!’.

Kobieta

Źródło: http://www.sayidaty.net/

Tracę włosy..

Zaczęłyśmy się śmiać, że wiek już nie ten i to dlatego włosy zaczynają wypadać, ale po kilkunastu minutach śmiechu zrobiło się bardziej poważnie. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Jest ich bardzo duża i pewnie nie wymienię wszystkich. Stres, niewłaściwe fryzury (typu koński ogon), nadmierne obciążanie włosów (lakiery, pianki, częste farbowanie), kosmetyki niskiej jakości, leki, choroby skóry głowy, palenie tytoniu. Ile z tych czynności jest Twoim udziałem?

Działanie od wewnątrz

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się preparaty na wypadanie włosów. Jeszcze jedną z przyczyn wypadania włosów jest niewłaściwa dieta. Preparaty na wypadanie włosów, bogate w odpowiednie składniki mają wpływ na kondycję i wypadanie włosów. Wzbogać swoją dietę w produkty zawierające białko, żelazo, biotynę. Szczególnie w przypadku kobiet ważna jest dbałość o dostarczanie odpowiedniej ilości żelaza. Właściwa dieta ma duży wpływ na to jak wyglądają nasze włosy i skóra. Zrezygnuj z palenia papierosów, to również osłabia włosy i jest niezdrowe. Skuteczne tabletki na wypadanie włosów (zobacz), które zawierają naturalne składniki i witaminy, dobroczynnie wpływają na ich kondycję. Zwróć uwagę na skład tabletek. Oprócz biotyny i innych witamin, dobroczynnie działa l-cystyna, czyli naturalny budulec włosów. Działanie na włosy od wewnątrz ma duże znaczenie, bo często wypadanie włosów jest związane właśnie z niedoborem witamin i mikroelementów.

Wypadanie włosów to problem, którego nie należy lekceważyć. Jeśli tabletki na wypadanie włosów oraz używanie odpowiednich kosmetyków nie przynoszą rezultatu, konieczna jest wizyta u dermatologa.

Źródło głównego obrazka:http://www.adabasini.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Trakbaki/Pingbaki

  1. Co na wypadanie włosów? | Julita - […] codzienną dietę trzeba wzbogacać witaminowymi suplementami diety. Warto też sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów, ale po te preparaty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.