Jak przetrwać upały?

Jak przetrwać upały

Jak przetrwać upały

Pogoda zaczęła nas rozpieszczać aż za bardzo. Afrykańskie temperatury sprawiają, że trudno przetrwać dzień, a nocą wcale nie jest lepiej. Czy są sprawdzone sposoby na to, jak przetrwać upały? Oczywiście, że tak, a oto kilka z nich, które warto zastosować.

Lato jest w tym roku wyjątkowo gorące, a prawdopodobnie takie same lub nawet gorsze temperatury, staną się czymś powszechnym w tym okresie. Należy więc uzbroić się w cierpliwości, a przede wszystkim wiedzieć, jak radzić sobie z takimi temperaturami. Tutaj nie ma miejsca na żarty, bo zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne lub po prostu przebywanie na zewnątrz, może być bardzo niebezpieczne. I to nie tylko dla starszych ludzi.

Jak przetrwać upały?

Czy jest uniwersalna odpowiedź na to, jak przetrwać upały? Niestety, ale nie. Każdy znosi je bowiem w różny sposób, ale jest za to kilka uniwersalnych sposobów na to, by czuć się podczas takich dni trochę lepiej. Przede wszystkim należy pamiętać o stałym nawodnieniu organizmu. Podczas wysokich temperatur powietrza człowiek bardzo szybko się poci i oprócz wody, wypłukuje z organizmu także witaminy oraz minerały. Wychodząc na zewnątrz koniecznie należy więc pamiętać o butelce wody. Warto także ograniczyć picie kawy, bo ta wypłukuje magnez z organizmu, co może powodować uczucie zmęczenia. To zostanie dodatkowo spotęgowane przez wysoką temperaturę.

Jak przetrwać upały

Jak przetrwać upały

Wychodząc z domu lub z pracy, jeżeli to tylko możliwe, należy unikać przebywania na pełnym słońcu w godzinach 12-15. Wtedy jest najgoręcej, więc to także najniebezpieczniejsze dla nas godziny. Równie ważny jest też strój, który mamy na sobie. Najlepiej, jeżeli będzie zrobiony z lekkich i przewiewnych materiałów. Unikajmy ciemnych kolorów, które przyciągają promienie słoneczne. Chodząc po ulicach, starajmy się wybierać ich zacienione fragmenty. Nawet krótki fragment, ale nie będący nasłoneczniony, potrafi dać nam choć chwilową ulgę. Zawsze można też nosić ze sobą mały wachlarz lub wentylator na baterie, choć ten ostatni może generować sporo hałasu. Najważniejsze jednak jest to, by ciągle pozostawiać nawodnionym.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.