Jak radzić sobie z przejedzeniem?

JedzenieCo się nam kojarzy ze Świętami? Jeżeli chodzi o te grudniowe to oczywiście prezenty i Święty Mikołaj, a gdy mówimy o Wielkanocy, na myśl przychodzą zajączki oraz jajka. Jednak oba wydarzenia mają ze sobą więcej wspólnego niż tylko Chrześcijańską tradycję. Dużo wtedy konsumujemy, a potem cierpimy.

Nie da się zaprzeczyć, że gdy widzimy suto zastawiony stół, trudno nam się oprzeć wszystkim dobrocią, które na nim się pojawiają. Chcemy spróbować po każdej z nich, a gdy nam zasmakują, często bierzemy dokładkę. W końcu jedzenie jest podstawową potrzebą człowieka, ale niestety w przeciwieństwie do zwierząt, nie zawsze wiemy kiedy skończyć.

Przejedzenie często stanowi jeden w większych problemów poświątecznych dni. Człowiek czuje się wtedy nie tylko „pełny”, ale ma też problemy z koncentracją, jest ospały i może męczyć go zgaga. W najgorszym wypadku taki stan może doprowadzić do poważnych problemów, które trzeba będzie rozwiązać udając się na pogotowie. Należy więc odpowiednio zadbać o to, by nasz organizm zaczął lepiej trawić pokarmy. Na szczęście są na to sprytne sposoby.

Jedzenie

Jednym z nich jest sposób, który zna chyba każdy. Chodzi o kubek gorącej herbaty, która rozgrzewa i pobudza ściany żołądka do działania. Pomaga także przy trawieniu tłuszczów. Kolejnym napojem, którego zbawcze działanie na żołądek znane jest od dawna to oczywiście susz z owoców. Ten najczęściej spożywa się w okresie powigilijnym. Przygotowany m.in. ze śliwek doskonale reguluje pracę ludzkich jelit, a na dodatek smakuje prawie każdemu. Nie wolno zapomnieć także o ruchu. Nawet krótki spacer wpłynie na trawienie i sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej. Poprawiamy tym samym krążenie krwi, a jelita są w ruchu i zaczynają szybciej pracować.

Nawet lampka wina po kolacji może sprawić, że nasz żołądek nam podziękuje. Oczywiście wszystko z umiarem, bo można odnieść wręcz odwrotny skutek od zamierzonego. Pamiętajmy, że przejedzenie to same kłopoty.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.