Jak schłodzić mieszkanie?

Jak schłodzić mieszkanieUpalne dni to nie tylko doskonała okazja do tego, by spędzać czas na wakacyjnych wyjazdach, ale także powód do zmartwień. Często niestety takie gorące powietrze sprawia, że jesteśmy zmęczeni i chcemy odpocząć w domowym zaciszu. Zdarza się jednak, że nawet w nim jest po prostu za gorąco. Jak schłodzić mieszkanie i nie martwić się temperaturą?

Od tego, jaka panuje temperatura w naszym mieszkaniu, decyduje kilka warunków. Jednym z nich jest położenie okien. Jeżeli te wychodzą na południe, powinniśmy szczególnie mocno zadbać o to, by schłodzić mieszkanie. Inaczej każdy powrót z pracy do domu będzie dla nas mordęgą i będziemy mogli zapomnieć o spokojnym odpoczynku.

Jak schłodzić mieszkanie?

Warto wiedzieć o tym, że w ciągu dnia nie powinniśmy wietrzyć mieszkania. Chodzi o to, że z otwartymi na oścież oknami do środka mieszkania wpuszczane jest gorące powietrze. Tym samym temperatura wewnątrz niebezpiecznie zbliża się do tej, która jest na zewnątrz. Można oczywiście lekko uchylać okna, ale by schłodzić mieszkanie potrzeba jeszcze czegoś. Najlepiej zainwestować w rolety, które odbijają słoneczne promienie. Dzięki temu w domu będziemy mieli zauważalnie chłodniej.

upał

Do mieszkania powietrze wpuszczać najlepiej w godzinach rannych lub wieczornych, kiedy jest ono odczuwalnie chłodniejsze, niż w te najgorętsze chwile. Warto także ograniczyć korzystanie ze sprzętu elektrycznego, który podczas użytkowania oddaje ciepło. Kilka takich urządzeń uruchomionych w jednym pomieszczeniu sprawi, że temperatura może się w nim podnieść. Można także zainwestować w wiatrak, który sprawi, że powietrze w domu nie będzie „stało”. Schłodzić mieszkanie może także klimatyzator, ale należy pamiętać, że to już wydatek. Do tego dochodzi jeszcze większe zużycie prądu oraz konserwacja samego urządzenia.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.