Jak zwalczyć cellulit?

ćwiczeniaJedną z przypadłości, które niestety wpływają na samoocenę kobiet na całym świecie, jest tak zwana „skórka pomarańczowa”. Skąd się bierze i czy można z nią walczyć? Oczywiście, że tak, bo istnieje kilka sposobów na to, jak zwalczyć cellulit.

Wiele kobiet z całego świata codziennie zadaje sobie to samo pytanie. Jak pozbyć się cellulitu? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, która rozwiązałaby ten problem, ale są też pozytywne strony tej sytuacji. Można z nim walczyć domowymi metodami, choć należy pogodzić się z pewnym faktem. Nie będzie to łatwe zadanie i będzie wymagało dużo walki oraz czasu, ale przyniesie efekty. Warto jednak zaznaczyć, że „skórka pomarańczowa” zostanie z nami prawdopodobnie do końca życia. Nie ma co załamywać rąk, tylko wziąć się do pracy.

Skuteczne sposoby na cellulit

Pierwsze co powinniśmy zrobić, kiedy zauważymy u siebie pierwsze oznaki cellulitu, to nie panikować. Warto zaznaczyć, że jest to przypadłość, która spotyka znacznie więcej osób na całym świecie, niż jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić. I choć to może niewielkie pocieszenie, warto zauważyć, że nie jest to koniec świata. Tym bardziej, że dzięki odrobinie wysiłku będziemy w stanie zredukować powstały problem. Jak więc to zrobić?

skóra

Najlepszą metodą jest oczywiście zapobieganie zanim pojawi się problem, ale to nie takie proste. Kluczem do sukcesu wydaje się regularne ćwiczenie, czyli np. jazda na rowerze, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Dlaczego to może uchronić nas przed cellulitem? Ponieważ jest on według lekarskiej nomenklatury grudkami tłuszczu, które układają się nierównomiernie pod skórą. W ten sposób tworzą się między nimi puste przestrzenie, gdzie może zbierać się woda. Stąd też wygląd, który ma skóra przypomina pofałdowaną i nierówną płaszczyznę. Więc im mniejsza ilość tłuszczu w organizmie, tym większa szansa na to, że cellulit nie pojawi się na udach czy brzuchu. Stąd też potrzeba regularnych ćwiczeń.

Ćwiczenie i co jeszcze?

Jak pozbyć się cellulitu to pytanie, które bardzo często przewija się w internetowych serwisach. Porady, żebym skupić się na ćwiczeniach to jedna z możliwości, ale nie zapominajmy także o innych. Warto ograniczyć ilość soli oraz cukru w naszej diecie, a także poważnie zastanowić się nad rzuceniem palenia. To wyjątkowo paskudny nałóg, który nie tylko źle wpływa na cerę, włosy oraz płuca, ale także może przyczynić się do „skórki pomarańczowej”. Rozważmy też noszenie mniej obcisłych ubrań, ponieważ wpływa to na ukrwienie organizmu.

Warto unikać także mocnej kawy i alkoholu, który powinniśmy zastąpić czymś znacznie dla nas zdrowszym, czyli zwyczajną wodą. Dzięki niej mamy znacznie większe szanse na sukces w walce z cellulitem. Co zrobić, kiedy już jest za późno i zaobserwujemy u siebie pierwsze oznaki? Walczyć!

Systematyczność

Walka z cellulitem będzie długotrwała i ciężka, ale może przynieść żądane przez nas efekty. Koniecznie trzeba wpierw określić, który etap cellulitu nas dotyczy. Jak to zrobić? To łatwe, bo nie potrzebujemy do tego specjalistycznej wiedzy. Pierwszy etap będzie zupełnie dla nas niewidoczny dopóki nie złapiemy fragmentu skóry, a następnie go nie ściśniemy. Wtedy pojawią się dobrze znane nam grudki i najlepiej sprawdzać to na udach. Drugi etap to już widoczne gołym okiem oznaki, ale tylko wtedy, kiedy usiądziemy na czyś twardym. Ostatnia z faz cellulitu występuje, gdy grudki są już widoczne przez cały czas.

Dobrze wiedzieć, że kiedy cellulit w naszym ciele jest dopiero w swojej pierwszej fazie, mamy największe szanse na to, żeby zareagować i walczyć. Konieczna będzie jednak systematyczność. Warto wybrać środek w formie kremu lub żelu, który będzie się łatwo wchłaniał i przyswajał. Dobrze wiedzieć to, że taki preparat najlepiej wsmarowywać, a nie czekać, aż się sam wchłonie. To niestety nie zawsze działa, choć reklamy starają się nam wmówić coś innego.

Krem i sposób na cellulit

Co zawiera w sobie taki krem na cellulit? Składy wszystkich tego typu specyfików jest podobny. Spotkamy w nim retinol, czyli witaminę A wpływającą na lepszą elastyczność naszej skóry. Kolejnym ze składników będzie miłorząb japoński, a jego zadaniem będzie pobudzenie przemiany materii, rozkład tłuszczów oraz pobudzenie krążenia krwi. W składzie uświadczymy także kofeinę (co ciekawe, w tej formie wpływa na rozpad kwasów tłuszczowych), algi na nawilżenie, a nawet ananasa wpływającego na proces przemiany materii. Dodatkowo ten ostatni ma właściwości przeciwzapalne.

skóra

Kremy oczywiście nie rozwiążą wszystkich naszych problemów z cellulitem, ale z całą pewnością nie zaszkodzą. Warto także zainteresować się zabiegami upiększającymi, takimi jak peeling całego ciała, by zetrzeć z niego martwy naskórek. Dobrze jest także korzystać z masaży. Te można wykonywać samej lub też oddać się w ręce specjalisty. Warto pamiętać, że w przypadku, kiedy zdecyduje się na samodzielne masowanie, musimy wiedzieć, jak się za to zabrać. „Szczypanie” jest jednym z rozwiązań, ale masowanie posuwistymi, okrężnymi ruchami także będzie pomocne.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.