Jesienne zdjęcie – jak je robić?

Jesienne zdjęcieWarto skorzystać z tego, że pogoda chwilowo się poprawiła i zrobić trochę ładnych fotografii. W końcu dobrze skadrowane jesienne zdjęcie, jest w stanie nie tylko poprawić nam humor w chłodniejsze dni, ale także pięknie prezentuje się w mediach społecznościowych czy wydrukowane i oprawione na półce. Jak wykonać takie zdjęcie, żeby być z niego zadowolonym?

Obecnie chyba każdy ma możliwość zrobienia ładnego zdjęcie i wcale nie potrzebuje do tego profesjonalnego aparatu. Większość smartfonów wyposażona jest przecież w taką funkcję, a nawet starsze modele są dalej w stanie zrobić całkiem niezłą fotkę. O ile wie się, jak się za to zabrać.

Jesienne zdjęcie

Jesienne zdjęcie to przede wszystkim duża paleta barw. Warto więc je wszystkie odpowiednio wydobyć. Liście na ziemi czy te, które są jeszcze na drzewach, potrafią wyglądać przepięknie. Warto więc w naszym aparacie ustawić tryb krajobrazowy. Ten dostępny jest w większości urządzeń cyfrowych, a nawet w smartfonach. Warto także poeksperymentować z balansem bieli w ustawieniach, bo różne jego konfiguracje mogą dawać wyjątkowe efekty.

Jesienne zdjęcie

Jak dobrze skomponować jesienne zdjęcie, by wyglądało jak najlepiej? Koniecznie trzeba dobrze ustawić kadr i pamiętać o tym, że nie wszystko musi być ustawione centralnie. Czasem dobrze niektóre elementy na zdjęciu „przyciąć”. Przykładowo – liście rozrzucone na ziemi wcale nie muszą znajdować się w samym środku kadru, ale np. w jego dolnej prawej części. Da to poczucie przestrzeni i nie będzie przytłaczało odbiorcy. Tworzenie odpowiedniej kompozycji może zająć dużo czasu, ale warto poeksperymentować, bo efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Na szczęście jesień jest tak wdzięcznym tematem, że nawet zupełnie amatorskie zdjęcia, mają w sobie ten specyficzny urok. Obecnie możemy takich fotografii robić bardzo dużo, bo przecież w aparatach cyfrowych i smartfonach liczba miejsca na nie jest niemal nieograniczona. Warto więc próbować.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.