Kabina prysznicowa- rozmiar ma znaczenie

Kabina prysznicowa 1/4 koła 90x90

Źródło: http://kjrhphonenumber.theinfocompany.com/

Rozmiar kabiny ma znaczenie dla komfortu kąpieli. Jeśli kabina prysznicowa będzie za mała, za niska, nieodpowiednio dopasowana do łazienki, wówczas codzienny prysznic to koszmar.

 Dziś trochę na temat tego, jak wybrać odpowiednią kabinę pod względem rozmiarów.

Taka w sam raz

Najbardziej popularnym rozmiarem wśród kabin jest 90×90. Jest w niej odpowiednio dużo miejsca i zarazem mieści się nawet w mniejszych łazienkach. Kabiny w tym rozmiarze dostępne są z brodzikiem w kształcie prostokąta bądź 1/4 koła, z drzwiami rozsuwanymi bądź też otwieranymi na zewnątrz (czego nie polecam do małych, blokowych łazienek). Do małych łazienek często też wstawia się kabiny prysznicowe 80×80. Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni w łazience, ale to kosztem wygody podczas brania kąpieli. Testowałam obydwa rodzaje kabin i jak dla mnie kabina prysznicowa 80×80 jest za mała. W sklepach dostępne są też kabiny 70×70, czyli bardzo malutkie. Z pewnością da się w nich wykąpać, ale o wygodzie można zapomnieć. Jeśli zamierzasz mieć dzieci, to w ciąży możesz mieć problem ze swobodą w kabinie o takich rozmiarach. Bardzo komfortowe warunki kąpieli zapewni kabina prysznicowa, której jeden z boków jest równy bądź większy niż 100 cm. Producenci oferują między innymi kabiny o boku 120 czy 140 cm.

Kabina prysznicowa z dłuższym bokiem

Źródło: http://slawa.lublin.pl/

Kabina prysznicowa na wymiar szyta

Kabinę można zamówić na wymiar. Może mieć na przykład rozmiar 80×90- co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w małych, blokowych łazienkach.

Kabina prysznicowa 1/4 koła

Źródło: http://www.dirumahku.com/

Jeśli chodzi o wysokość, to w zależności od wysokości brodzika kabiny mają od 170 do 220 cm. Spokojnie mieszczą się w różnych rodzajach łazienek. Istnieje również opcja zamówienia niższej bądź wyższej kabiny, dostosowanej do pomieszczenia (np. łazienka na poddaszu ze skośnym dachem) i wzrostu domowników.

Zanim wybierzesz rozmiar, śmiało przetestuj różne kabiny w sklepach. 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.