Kąpiel w mleku idealna na rozgrzaną słońcem skórę!

Kleopatra.

Źródło: www.pinterest.com

Kąpieli w mleku zakosztowałam już kilka lat temu, przy okazji wakacji nad Bałtykiem. Skusiła mnie promocyjna cena;) Kąpiel wspominam bardzo miło i od czasu do czasu serwuję sobie błogą przyjemność, bo na co dzień muszą wystarczyć żele do mycia;)

Kleopatra i jej słynna kąpiel w mleku

Starożytność, to mój ulubiony etap historii, ale to tak na marginesie. Kilkanaście wieków temu ludzie korzystali z darów natury, dbając o ciało. Do historii przeszła kąpiel w mleku stosowana przez Kleopatrę, swoją drogą skusiła swym ciałem dwóch największych w tamtych czasach przywódców, więc coś w tym musi być. Co historyk to inne zdanie, na temat tego jakie było to mleko. Jedni twierdzą, że kozie, inni kobyle, a jeszcze inni skłaniają się ku oślemu. Krąży też opowieść o tym, że podwładni egipskiej piękności dziennie musieli wydoić 700 oślic, by królowa mogła wziąć kąpiel w mleku. Pewnie, gdyby miała dostępne w cenne składniki żele do kąpieli, to mleczną przyjemność stosowała by rzadziej. W mleku zawarte są cenne sole mineralne, enzymy, witaminy (m.in. A i D) oraz delikatne tłuszcze.

Kąpiel w mleku i miodzie na wysuszoną słońcem skórę

Kąpiel w mleku.

Źródło: www.stayathomemum.com.au

Raz na jakiś czas możesz poczuć się jak Kleopatra. Wcale nie trzeba napełniać całej wanny mlekiem. Wystarczy dwa litry mleka i trzy łyżki miodu. Mleko zagotuj na gazie, dodaj miód i wymieszaj. Do wanny napuść wodę o temperaturze nie wyższej niż 37 st. Przygotowane mleko z miodem wlej do wanny. Kąpiel w mleku powinna trwać od 15 do 20 minut. Takie nasze, małe, domowe SPA, relaks, przyjemność, a dla skóry kojący dotyk. Szczególnie po ostrym słońcu. Miło od czasu do czasu zamienić szybki prysznic z żelem do kąpieli, na przyjemną kąpiel w mleku.

Źródło głównego obrazka: http://vineverareviews.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.