Karmienie niemowlaka- na żądanie najlepsze!

Po kilku miesiącach oczekiwań w końcu na świecie pojawia się maleńka istota, która zmienia wszystko. Mnóstwo radości, ale i obaw. Młode mamy często martwią się jak karmić maluszka, by nie był głodny. Najlepsze karmienie niemowlaka wg ekspertów jest na żądanie, czyli kiedy dziecko się tego domaga! 

Karmienie piersią.

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Mleko mamy najlepsze

Konieczność dokarmiania butelką, bo mama ma za mało pokarmu to mit! Organizm kobiety dostosowuje produkcję mleka do potrzeb dziecka. Nie ma konieczności dokarmiania dziecka butelką, mleko matki w zupełności wystarczy! Pierwsze tygodnie życia to częste karmienie niemowlaka, nawet co półtorej godziny. Z czasem spada do ośmiu razy na dobę. Jak często karmić noworodka (sprawdź)? Tak często jak się tego domaga. Dzieci karmione piersią częściej chcą jeść, a to dlatego, że mleko mamy jest lekkostrawne i szybciej trawione niż modyfikowane.

Budzić dziecko?

To jedno z kluczowych pytań jeśli chodzi o karmienie niemowlaka. Na posiłek należy budzić maluszki do ukończenia pierwszego miesiąca, szczególnie należy zadbać o noworodki o małej masie urodzeniowej oraz wcześniaki. O regularne posiłki należy dbać również, gdy wystąpi żółtaczka fizjologiczna, najczęściej w drugiej, trzeciej dobie po porodzie.

Karmienie niemowlaka.

Źródło: pl.pinterest.com.

Karmienie niemowlaka w nocy nie oznacza, że musisz go drastycznie wybudzać, delikatnie, najpierw zmień pieluszkę, później przystaw do piersi. Jeśli miesięczny maluch przesypia noc i nie domaga się jeść, ale przybiera na wadze, to nie ma powodów do obaw.

Jeśli niemowlak domaga się jedzenia bardzo często, wówczas problemem może być technika karmienia. 

Źródło głównego obrazka: dziecisawazne.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.