Kaszel- kiedy do lekarza?

Kaszel dopada nas teraz częściej. Okres grypy i przeziębienia trwa, kulminacja zachorować ponoć przed nami, przełom lutego i marca. Zdarza się, że bagatelizujemy objawy choroby, a to może mieć poważne skutki. Dziś o tym, kiedy z kaszlem wybrać się do lekarza.

Kaszel sygnalizuje nie tylko przeziębienie

Badanie.

Źródło: slovenskenovice.si.

Jedna z najczęstszych dolegliwości, z którą przychodzą pacjenci do lekarza. Utożsamia się go głównie z chorobami układu oddechowego, a może on sygnalizować również niedoczynność tarczycy czy choroby układu pokarmowego. Kaszel może utrzymywać się przez dłuższy czas. Zgodnie z tym, co mówią lekarze, uciążliwość powinna ustąpić do sześciu tygodni. Niebezpieczne jest, gdy utrzymuje się dłużej niż osiem tygodni. Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie szczegółowych badań! 

Suchy jak długo się utrzymuje

Syrop.

Źródło: futura-sciences.com.

Zazwyczaj zanim pojawi się kaszel mokry, mamy do czynienia z suchym, bardzo nieprzyjemnym kasłaniem. W ciągu trzech dni powinien zmienić się mokry, a tym samym łatwiej jest odkrztusić wydzielinę. Pomocne bywają syropy, które przyspieszają zmianę kaszlu. Jeśli po trzech dniach nie ma poprawy, koniecznie idź do lekarza.

Jakiego koloru wydzielina?

Odkrztuszając, przyjrzyj się jakiego koloru jest wydzielina. Jeśli ma ona kolor bezbarwny lub biały, to najprawdopodobniej jest to zakażenie wirusowe. Pomocny będzie dobry syrop wykrztuśny, jeśli po kilku dniach nic się nie zmienia, wybierz się do lekarza. Wydzielina w kolorze żółtawym bądź zielonkawym świadczy o zakażeniu bakteryjnym i konieczny będzie antybiotyk, do lekarza wybierz się niezwłocznie.

Więcej na temat kaszlu i jak sobie z nim radzić przeczytasz tutaj. Swoją drogą teraz dbajmy o siebie bardziej. 

Źródło głównego obrazka: lsveikata.lt.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.