Kaszel – jak sobie z nim radzić?

kaszelTabletki na kaszel, a może syrop, czy sprawdzony babciny sposób? Jak radzić sobie z chorobą, która prędzej czy później nam się przytrafi? Na szczęście istnieją metody, które potrafią załagodzić, a nawet wyleczyć kaszel.

Czym tak naprawdę jest w ogóle kaszel? To odruch naszego organizmu polegający na gwałtownym wyrzuceniu z płuc powietrza. Często towarzyszy mu głośny dźwięk, który można przyrównać do chrząkania. To także oznaka, że organizm broni się przed postępowaniem choroby poprzez np. usuwanie zalegającej w oskrzelach wydzieliny. Jednak trwający zbyt długo, jest już na tyle poważnym problemem, że powinniśmy udać się do lekarza.

Istnieje jednak szereg sprawdzonych metod, po które można sięgnąć zanim wybierzemy się do specjalisty. Jedną z nich będzie zwykłe nawilżenie powietrza w domu. Jeżeli jest ono zbyt suche, to wzmaga się potrzeba kaszlenia. Można więc zakupić specjalny nawilżacz powietrza lub też zainwestować w akwarium z roślinami. Kolejną metoda także jest powiązania z powietrzem, ale tym razem chodzi o przygotowanie leczniczej inhalacji. Wystarczy wziąć miskę z ciepłą wodą, a do niej napuścić kilka kropel np. olejku eukaliptusowego czy lawendowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do zrobienia inhalacji posłużyć się także ziołami takimi jak koper włoski czy rumianek.

kaszel

W przypadku uporczywego kaszlu można spróbować „postawić bańki”. Choć może wydawać się to działaniem, które już dawno wyszło z mody, to bańki sprawiają, że organizm jest stymulowany do walki. A to oznacza, że będzie próbował zwalczyć wirusy, które są też odpowiedzialne za kaszel. Pomocne są także leki. Wśród nich najpopularniejsze są tabletki na kaszel lub syropy. Decydując się na leki, warto wybrać takie, które są już sprawdzone. Tabletki Mucosolvan są właśnie takim lekiem. Niewielka objętość tabletek na kaszel sprawia, że bez problemu będzie można je połknąć (przy bólach gardła to ważne), a dodatkowo łagodzą skutki kaszlu i ułatwiają odkrztuszanie. Mucosolvan Tabletki warto więc mieć w swojej domowej apteczne, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy ich potrzebować.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.