Kilka sposobów na kobiece uciążliwości

Wspaniale być kobietą. Jednak chyba każda z nas czasem z zazdrością patrzy na mężczyzn i myśli, ileż mniej czasu, pieniędzy i bólu przysparza im codzienna pielęgnacja. Chyba pierwszym nasuwającym się przykładem jest depilacja. Jakich metod usuwania owłosienia używamy najczęściej? Jakie mają zalety, a jakie minusy?

Klasyczna jednorazówka

cosmetics-360309_1280

Golenie owłosienia na ciele, chyba każda kobieta zaczynała w młodości od maszynki – „jednorazówki”. I wiele z nas używa tej metody na codzień również w dorosłym życiu. Plusy są takie, że klasyczne maszynki do golenia są tanie, łatwe w obsłudze, zawsze można mieć je ze sobą, a golenie nie boli. No i taką ‚jednorazówkę’ łatwo kupić w każdym sklepie na świecie i szczerze mówiąc, niezależnie od firmy, jest to zakup niedrogi, a efekt jest widoczny od razu. To, co jednak jest największym minusem używania maszynek to to, że regularne ścinanie włosa powoduje, że z czasem jego struktura się wzmacnia. Jest to jednak świetna metoda dla tych kobiet, które naturalnie mają delikatne, jasne włosy, również na ciele.Depilation Leg

Depilator

Podobno wspaniałe urządzenie szczególnie dla tych z nas, które zmagają się z mocnym i ciemnym owłosieniem. Sama czasem używam depilatora, polecam ten marki Rowenta z masującymi wypustkami http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Body-care/Epilators/Ultra-Eco-EP1030F0.aspx. Nie oszukujmy się jednak – używanie depilatora to spory ból. I o ile wspaniale sprawdza się na nogach, tak depilacja pach i okolic bikini to już poważne wyzwanie. Jednak niekwestionowaną zaletą depilatora Rowenta  jest to, że gdy już wykonamy zabieg, nie musimy martwić się odrastającymi włoskami nawet przez kilka tygodni. A te, które odrastają, są zdecydowanie słabsze i cieńsze niż poprzednie. Minusem jest to, że mówiąc wprost – żeby użyć depilatora, włosy muszą najpierw mieć co najmniej kilka milimetrów długości, a czasem nie można czekać aż tak długo.

A wy, którą metodę stosujecie najczęściej?

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.