Dziewczyny lubią brąz

Lato w pełni. Ciepłe ubrania zamieniłyśmy na letnie sukienki i nie ulega wątpliości, że jest to pora roku, w której pokazujemy więcej ciała niż zazwyczaj. Wspaniale, gdyby nasza skóra wyglądała olśniewająco, zdrowo i była pięknie, złociście opalona.

Nieważne, czy wybierzemy solarium, czy kąpiel słoneczną na plaży musimy zadbać o bezpieczeństwo naszej skóry.

Krem z filtrem to podstawa

Pamiętajcie dziewczyny, przed każdym opalaniem, przez całe lato, należy smarować ciało kremami z filtrem. Tak naprawdę dobrze jest stosować je nawet na co dzień, gdyż nigdy nie wiadomo ile czasu danego dnia spędzimy wystawione na działanie promieni słonecznych.

opalanie 2

Wybierając krem z filtrem zwróćmy uwagę na jego oznaczenia. Najlepiej, by kosmetyk chronił nas zarówno przed promieniami UVB jak i UVA. Taki krem będzie miał oznaczenie SPF i przy tym skrócie podaną wysokość filtra, czyli od 2 do 50.

Dobierając wysokość filtra do swojej karnacji warto zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy urody takie jak koloryt skóry i nturalny odcień włosów.

Poniżej zamieszczam małą ściągę:

  • Fototyp I – bardzo jasna karnacja, skóra skłonna do oparzeń, trudno się opala, włosy rude lub jasny blond (zalecany filtr SPF minimum 20, a nawet 25)
  • Fototyp II – jasna karnacja, mało piegów, skóra skłonna do poparzeń, włosy bląd lub popielate (SPF minimum 15)
  • Fototyp III – średnia karnacja, włosy brązowe, skóra dość oporna na oparzenia, opala się początkowo na czerwono, potem na złoty odcień (SPF około 12)
  • Fototyp IV – ciemna karnacja, ciemnobrązowe lub czarne włosy, skóra odporna na oparzenia, zawsze bardzo łatwo i szybko się opala (SPF 8-10)

Życzę Wam wszystkim pięknej i przede wszystkim zdrowej opalenizny! 🙂

opalanie 1

 

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.