Klucz do zdrowej cery – demakijaż suchej skóry twarzy

Szósta rano zrywam się z łóżka, w jednej ręce kubek z herbatą, a w drugiej podkład. Jem, popijam herbatę, robię makijaż. Wciąż szybko i w biegu. Biegnę na autobus, uff zdążyłam, ale jak zwykle nie oczyściłam skóry twarzy porankiem. Udałoby się, gdyby nie kolejna drzemka;/ To, co nam kobietom zapewnia świetny wygląd każdego dnia, to dbałość o skórę twarzy i jej regularne oczyszczanie.

Pielęgnacja twarzy

Źródło: http://fun2mass.ru

Demakijaż zapewnia promienny wygląd

Dokładne oczyszczenie skóry twarzy zapewnia jej promienny wygląd. Bez względu na to czy mamy cerę tłustą, czy mieszaną, czy suchą powinnyśmy dwa razy dziennie ją oczyszczać, oczywiście używając odpowiednich dla naszego rodzaju skóry kosmetyków. Oczyszczanie twarzy z zanieczyszczeń, makijażu rano i wieczorem sprawia, że krem lepiej się wchłania, nasz makijaż jest trwalszy, a cera gładka.

Skóra sucha- oczyszczanie

Demakijaż skóry suchej powinien być oparty na kosmetykach przeznaczonych dla cery suchej i wrażliwej, dzięki temu nikniesz podrażnień, wyprysków, zaczerwienień. Kosmetyki do oczyszczania cery suchej są delikatne, głęboko ją oczyszczają, a przy okazji mają działanie nawilżające. Sucha skóra twarzy lubi płyny do demakijażu w postaci mleczka bądź kremu. Poleca się kosmetyki o działaniu nawilżającym, a nawet natłuszczającym. Raczej unikaj częstego przemywania twarzy wodą, a najlepiej całkowicie z niego zrezygnuj. Odpowiednie kosmetyki zapewnią właściwe oczyszczenie skóry twarzy.

Demakijaż kosmetykami naturalnymi

Wybieraj kosmetyki bez silikonów, parabenów, barwników, a za to z bio olejkiem arganowym czy aloesem. Im bardziej naturalne, tym lepiej. Nie powodują podrażnień i nie uczulają.

Źródło: http://www.imashel.co.il.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.