Kolor szminki a uroda- czy nie wszystkim pasuje mocna czerwień?

Zdania są podzielone, jedni uważają, że kolor szminki należy dobierać biorąc pod uwagę karnację, włosy, inni twierdzą, że oczy, zęby. Jeszcze inni, że powinna być dopasowana głównie do stroju i okazji. Osobiście uważam, że możemy bawić się kolorami, podkreślając usta. Modne na nich jest to, w czym my czujemy się dobrze. Dziś słów kilka jak wybrać kolor szminki.

Usta.

Źródło: pl.pinterest.com.

Na różne wyjścia

Do pracy, na co dzień, najlepiej sięgać po delikatne kolory, nude, czyli odcień cielisty sprawdzi się bardzo dobrze. Szminka w kolorze nude pasuje każdej kobiecie, stanowi uzupełnienie naturalnego makijażu. Na popołudniowe wyjście możesz zaszaleć z bardziej energetycznymi szminkami, w odcieniach pomarańczy. Rozświetlają twarz, dodają jej energii, wygląda młodziej, atrakcyjniej. Na wieczór postaw na wyrazistość i czerwień. Najbardziej elegancki z kolorów, pociągający, zmysłowy, kobiecy. Idealny na imprezy dla kobiet, które lubią być w centrum.

Kolor szminki a uśmiech

Niestety nie każda z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Trzeba brać go pod uwagę, wybierając kolor szminki. Dziewczyny, które nie mają idealnie białych zębów, powinny unikać szminek w ciemnych odcieniach oraz klasycznej czerwieni. Wydobywają jeszcze bardziej żółty kolor zębów, a nie na tym Ci przecież zależy. O wiele lepiej sprawdzą się szminki w odcieniach łososiowych, różowych, ceglastych.

Powiększają, pomniejszają

Kolor szminki.

Źródło: pl.pinterest.com/

Kolor szminki ma znaczenie, gdy chcemy powiększyć bądź pomniejszyć usta- choć to raczej rzadziej. Wybierając odcień, pamiętaj, że błyszczące i jasne odcienie powiększają usta, a matowe i ciemne pomniejszą je. 

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.