Komfort młodej mamy – wkładki laktacyjne

Przyjście potomstwa na świat to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, na bok odchodzą problemy codzienności, zmieniają się priorytety, nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i prawidłowy rozwój maluszka. Karmienie piersią to dostarczanie maleństwu wszystkich ważnych dla jego rozwoju składników. Nie ma nic lepszego niż mleko matki. Pod koniec ciąży i zaraz po porodzie może dochodzić do wyciekania mleka. Zabezpieczeniem przed poplamieniem bielizny i ubrania są wkładki laktacyjne.

Karmienie piersią

Źródło: http://www.babyboom.be

Wielorazowe czy jednorazowe wkładki laktacyjne?

Dostępne są różne rodzaje wkładek laktacyjnych. Do wyboru między innymi jednorazowe bądź wielorazowe. Te drugie wymagają od nas prania, a jednorazowe są bardzo wygodne, bo po użyciu je wyrzucamy. Wielorazowe wykonane są najczęściej z bawełny, zazwyczaj są grubsze od jednorazowych i najlepiej prać je wraz z ubrankami malucha w delikatnym proszku. Piersi po porodzie są delikatnym punktem kobiety, zwykły proszek może powodować podrażnienia. W mojej opinii zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są wkładki laktacyjne (zobacz) jednorazowego użycia. Nie musisz pamiętać o ich wypraniu. Posiadają odpowiednie kształt, nie przemakają. Zazwyczaj są cieńsze od wielorazowych, w związku z czym nie są widoczne pod biustonoszem, dobrze też dopasowują się do różnych rodzajów bielizny.

Pomyśl o nich wcześniej

Zabezpiecz się na wypadek wycieku pokarmu. Każda młoda mama powinna mieć pod ręką wkładki laktacyjne, bo wyciek pokarmu na zakupach, w pracy czy choćby w domu, powoduje duży dyskomfort. Dlatego jeśli spodziewasz się dziecka to zabezpiecz się już teraz, bo później kobieta nie ma głowy, by o tym myśleć. Wkładki laktacyjne kupisz w aptekach, wielu sklepach czy przez internet.

Źródło głównego obrazka: http://www.babbo.hu.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.