Koń dobry na wszystko

Pamiętam chwilę, kiedy po raz pierwszy posadzono mnie na konia. Miałam może 5, może 6 lat. Był to koń, który nie był przyzwyczajony do tego, że ktoś siada na jego grzbiet. Głównie pomagał w pracach na roli. Był niesamowity. Duży, dostojny i o niespotykanej barwie sierści. Byłam przerażona:) ale wówczas zrodziła się moja miłość do tych zwierząt. Z pewnością nieraz spróbuję Was przekonać do jazdy konnej.

Źródło: cala-millor.eu

Przyjemność dla ducha i ciała

Przez długi czas na jazdę konną mogli sobie pozwolić głównie członkowie majętnych warstw społecznych, obecnie sport ten jest przystępny na kieszeń przeciętnego Polaka. I to, co jest w nim piękne, to możliwość korzystania z tej przyjemności przez całe życie, do późnej starości, póki kondycja fizyczna na to pozwala. A przygodę z końmi można zacząć już od najmłodszych lat. Największą zaletą tego sportu jest obcowanie z żywym zwierzęciem, umiejętność zgrania się z nim, a w efekcie zaprzyjaźnienia. Pomiędzy człowiekiem a koniem tworzy się niesamowita więź. Jeździectwo to świetny sposób na wysmuklenie sylwetki. Dlatego Drogie Panie i Panowie, jeśli meczy Was bieganie, pływanie, jazda na rowerze, to prawdziwą przyjemność z wysiłku fizycznego będziecie czerpać z jazdy konnej. W trakcie jazdy na koniu, pracują mięśnie dolnych i górnych partii ciała. Od razu dodam, że poprawia się postawa, automatycznie prostujemy się:)

Nowe wyzwania

Jazda na koniu to świetna przygoda, którą można powtarzać bez końca. Początki mogą być trudne, jednak gdy poznamy bliżej świat koni, pozostanie już tylko przyjemność. Jazda w terenie, po lesie, naturalne przeszkody, nowe bodźce i panowanie nad sytuacją, to mocne doznania, ale bardzo przyjemne. Zanim jednak dojdzie do jazdy w terenie, czeka nas minimum kilka miesięcy nauki jazdy.

Koń to spokojne, wrażliwe i ufne zwierzę. Jeśli podejdziemy do niego ze spokojem i pozytywnym nastawieniem, szybciej nawiążemy z nim więź.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.