Konsola do gier – którą wybrać?

konsola do gierGry komputerowe to jedna z rozrywek, która jest wyjątkowo popularna. To takie oderwanie od szarej rzeczywistości, a dla niektórych nawet sposób na życie. Grać można różnie, a jeden ze sposobów to właśnie konsola do gier. Jak wybrać dla siebie odpowiednią?

Na rynku nie ma już takiego zatrzęsienia sprzętów do gier, jak jeszcze przed kilkunastoma laty. Dużą część graczy zagarnęły bowiem dla siebie trzy duże firmy, które stały się niekwestionowanymi liderami w branży. Stając przed wyborem, co kupić do domu, wiele osób nie ma pojęcia, jaki sprzęt wybrać. A tak naprawdę, wszystko zależy od naszych oczekiwań a nie samych gier. Przynajmniej nie do końca.

Konsola do gier

Do wyboru mamy tak naprawdę trzy sprzęty, jeżeli chodzi o te nowsze. Są to PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Na każdy z nich znajdziemy różne gry, choć niektóre z produkcji występują na każdej z platform. Wiedząc w co lubimy lub lubiliśmy grać, należy po prostu przejrzeć bibliotekę tytułów, a następnie wybrać urządzenie, które zagwarantuje nam najwięcej tych, które nam się podobają. Jednak warto wziąć pod uwagę także inne rzeczy.

konsola do gier

W przypadku PlayStation 4 nie uda nam się na przykład odsłuchać płyty z muzyką na konsoli. Film na DVD czy Bluray obejrzymy już jednak bez problemu. Jeżeli więc szukamy względnie niedrogiego sprzętu multimedialnego, a nie tylko konsoli do gier, warto zainteresować się Xbox One. Tam bowiem odtworzymy praktycznie wszystkie dostępne na rynku formaty. Najgorzej pod tym względem ma się Nintendo Switch, ale za to tam pojawiają się tytuły, które większość może kojarzyć z dzieciństwa, np. Mario.

Wybór może nie jest najprostszy, ale kiedy już zdecydujemy się na zakup, to z całą pewnością nie będziemy żałować. Konsola do gier to także urządzenie dla całej rodziny oraz multimedialne centrum rozrywki. Trzeba tylko wybrać dobrze.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.