Kortykoterapia, czyli w czym pomaga Diprobase

skóraProblemy skórne stanowią znacznie większy problem, niż możemy sobie wyobrażać. Zmagają się z nimi tysiące osób i nie jest to łatwa walka. Ważne jest więc to, by stosować w niej odpowiednie leki, takie jak np. Diprobase i dowiedzieć się, czym dokładnie jest kortykoterapia.

Pierwsze od czego powinniśmy zacząć, gdy podejrzewamy u siebie jakiekolwiek problemy skórne, to oczywiście wizyta u specjalisty. Wskazana będzie konsultacja z lekarzem rodzinnym, który może skierować nas do dermatologa. Wtedy być może czeka nas coś, co nazywa się kortykoterapią. Tylko, czy wiemy co to dokładnie oznacza?

Kortykoterapia, a Diprobase

Kortykoterapia to jeden z rodzajów leczenia, który stosowany jest w momencie, gdy mamy zdiagnozowane problemy skórne. Ta terapia polega na stosowaniu specjalnego rodzaju hormonów produkowanych przez korę nadnercza. Chodzi o kortkosteroidy, których działanie ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Ich obecność w organizmie wpływa także pozytywnie na podwyższenie poziomu glukozy oraz zwiększa liczbę płytek we krwi.

Diprobase

Po tego typu terapie sięgają specjaliści, ale można także znaleźć leki, które da się kupić bez recepty. Jednym z nich jest Diprobase. W składzie znajdziemy między innymi wazelinę białą, a także parafinę ciekłą. Oba te składniki mogą łagodzić objawy związane z problemami skórnymi. Diprobase występuje zarówno pod postacią kremu, jak i maści, choć różnią się one pod względem działania. Maść zawiera dodatkowe emulgatory oraz wodę przez co jest znacznie „tłustsza” i lepiej nawilża skórę ciała.

Pamiętajmy oczywiście o tym, że bez wizyty u lekarza się nie obędzie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.