Kosmetyki z drogerii czy z apteki?

Ostatnio podczas babskiego spotkania, moja dobra znajoma poruszyła temat kosmetyków z drogerii i apteki. Rozgorzała wielka dyskusja, z której wynikło, że niektórzy kupują wyłącznie w drogeriach, inni w aptekach, a ja to łączę:) Nie byłabym sobą, gdybym nie przeanalizowała tematu, a więc do rzeczy!

Źródło: focus.ua

Francuzki i szwedki stawiają na kremy z apteki

Polki po apteczne kosmetyki udają się najczęściej, gdy pojawia się problem ze skórą, włosami itd. Czy jednak nie lepiej zapobiegać, niż narażać skórę i włosy na rozwój problemu? W aptekach dostępna jest cała gama profesjonalnych i bardzo dobrych kosmetyków do pielęgnacji całego ciała. Krem z drogerii za kilkanaście złotych, nigdy nie dorówna temu za 100 zł z apteki. W aptece dostępne są kosmetyki znanych i cenionych na świecie marek. Ponadto idealnie można dobrać produkt do potrzeb skóry. W drogerii raczej nie możemy liczyć na fachową poradę czy dobór kosmetyków do cery ze skłonnością do trądziku, suchej czy mieszanej. W aptece pani z mgr przed nazwiskiem, fachowo dobierze produkt do naszych potrzeb. Ponadto w aptekach dostępne są próbki kosmetyków, nim kupimy, możemy wypróbować. Często organizowane są darmowe konsultacje z dermatologiem, który na miejscu dobierze odpowiedni kosmetyk.

Droższy w tym przypadku znaczy lepszy

Kobiety narzekają, że kosmetyki z apteki są droższe od tych z drogerii. Jednak wystarczy zajrzeć do ich składu, by wiedzieć skąd taka różnica cenowa się bierze. Nowoczesne produkty do pielęgnacji ciała dostępne w aptekach, wytwarzane są przy użyciu nowoczesnej technologii, zawierają liczne składniki aktywne i widać efekty ich stosowania. Jeśli masz problem z trądzikiem, przebarwieniami, atopią, wypadają Ci włosy, masz problem z łupieżem, zauważasz pojawiające się rozstępy, to jak najszybciej sięgnij po dermokosmetyki.

Kosmetyki apteczne są bezpieczne dla Twojej skóry, dlatego polecane są przez dermatologów, a i chirurgów plastycznych, po wszelkiego rodzaju zabiegach.

Bliżej z kosmetykami dostępnymi w aptekach zapoznasz się tutaj

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.