Kot lubi dobrze zjeść, ale nie resztki ze stołu!

Stało się, w mym małym bloku, na piętrze nade mną zamieszkał kot, a raczej przerośnięty kot, który bardziej przypomina futrzaną wielką kulę, która nie za bardzo może się poruszać. Wracając dziś ze sklepu, zapytałam nowej sąsiadki czy on na coś choruje? A skąd! Wszystko zjada ze stołu! Z resztą wszystko je, to co sąsiadka;) To jej słowa! Przez wiele lat zajmowałam się kotami wraz z dziadkami i nie mieści mi się w głowie, że można być tak nieodpowiedzialnym! Podejmuję więc temat kotów w walce o ich normalny byt!

Koty

Źródło: http://happy.portal.w.interia.pl

Kot to nie człowiek

A gdyby tak zamieć kota i człowieka miejscami, i gdyby to człowiek musiał jeść resztki po kocie? Byłoby ciekawie, szkoda tylko, że niewiele osób się nad tym zastanawia. Kot ma inny układ pokarmowy niż człowiek, stąd nie należy podawać mu resztek ze stołu. Koty są mięsożerne, a my jemy praktycznie wszystko. Przyprawy używane do potraw są dla zwierzęcia szkodliwe. Jeśli kot ma być karmiony domowymi potrawami, to musisz przygotowywać mu je osobno. Jedzenie dla kota powinno być zbilansowane, odpowiednie dla jego wieku i potrzeb. Tego typu sposób karmienia kota wymaga od nas czasu, dlatego idąc na łatwiznę, podajemy mu resztki ze stołu. Jest jeszcze jedna wada karmienia kota resztkami. Ucząc go takich nawyków, nie wymagajmy, że przy gościach będzie zachowywał się inaczej, a to może spotkać się z różną reakcją.

Gotowa karma dla kota

Jeśli nie masz czasu by przygotowywać codzienne świeże jedzenie dla kota, to pomyśl o karmie oraz o przekąskach, dzięki temu każdego dnia dostarczysz mu odpowiednich wartości odżywczych. Przy wyborze odpowiedniej karmy, kieruj się jej składem oraz przeznaczeniem- jedne są dla młodych kotów, inne dla starszych. Obserwuj, co smakuje Twojemu pupilowi, a kiedy omija miseczkę, dzięki temu przez długie lata będzie się cieszył zdrowiem.

Otyłość kotów to poważny problem, który skraca ich życie i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Informacje dotyczące zbilansowanej diety znajdziesz tutaj.

Źródło głównego obrazka: http://picsfab.com.
 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.