Kot nie chce jeść!- Dlaczego?

Kot to zwierze bardzo wrażliwe, w odróżnieniu do psa, niejedzenie przez dwa, trzy dni prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie. Może się zakończyć stłuszczeniem wątroby. Gdy kot, mały czy dorosły, odmawia jedzenia jak najszybciej należy poszukać przyczyny.

Kot.

Źródło: mostbeautifulthings.net.

Wykluczenie chorób

Pierwszym krokiem, gdy kot nie chce jeść, jest potwierdzenie, iż jego stan zdrowia jest dobry. A omijanie miseczki z jedzeniem jest wynikiem czegoś innego. Brak apetytu u kotów, podobnie jak u człowieka, spowodowany może być chorobą. Niechęć do jedzenia może wynikać ze stanu zapalnego w jamie ustnej, wysokiej gorączki, niewydolności nerek, wątroby, chorób układu pokarmowego. W pierwszej kolejności należy wykluczyć wystąpienie chorób.

Kot lubi czystość i dobre jedzenie

To co podajesz mu na miseczce może mu nie smakować. Zmiana karmy czy drastyczne przejście z jednej karmy na inną, np. podawana była karma dla kociąt, a nagle pojawia się zupełnie inna dla dorosłych kotów, może być przyczyną niejedzenia! Wówczas wystarczy zmienić karmę na ulubioną i pomału wprowadzać zmiany. Kot to zwierze, które bardzo lubi czystość. Brudna miseczka zniechęca do jedzenia! Dbaj o czystość jego miseczki,  bo może się okazać, że to jest przyczyna niejedzenia! Należy również dbać o to, by karma była świeża! 

Stres odbiera chęć do jedzenia

Kot.

Źródło: topcuteanimals.com

Koty reagują bardzo emocjonalnie na różne sytuacje stresujące. Często właśnie omijaniem miseczki z jedzeniem. W takiej sytuacji postaraj się zapewnić mu spokój, a apetyt sam wróci. Przyczyną stresu może być nowy domownik (pies, drugi kot, dziecko), remont, przeprowadzka itd. Czasami koty nie jedzą, bo zwyczajnie im się nie chce, szczególnie w upalne dni!

Źródło głównego obrazka: jaksiudelat.cz.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.