Kot w domu

Kot w domuCzasem mówi się, że jeżeli ktoś nie ma czasu na zwierzaka domowego, to powinien zainteresować się kotem. Jednak kot w domu to także odpowiedzialność, choć faktycznie z początku może wydawać się, że zwierze wymaga mniej opieki, niż wspomniany wcześniej pies. To jednak tylko pozory.

Nie da się przygotować psychicznie na to, co może nas czekać, kiedy kolejnym domownikiem zostanie kot. Każdy jest bowiem inny i każdy ma inne wymagania oraz potrzeby. Zanim zdecydujemy się w ogóle na przyjęcie w nasze progi zwierzaka, poważnie się zastanówmy, bo bierzemy za niego odpowiedzialność. Przecież tak naprawdę, jego życie zależy właśnie od nas.

Kot w domu

Kot w domu wiele rzeczy zmienia. Należy przyzwyczaić się do tego, że odkurzanie mieszkania stanie się codziennością, bo zwierze potrafi gubić wyjątkowo dużo sierści. Warto także mieć ze sobą zawsze specjalną szczotkę do ubrań, bo sierść lubi do nich przylegać. Jeżeli lubimy czarne ubrania, to niestety z wielką dozą prawdopodobieństwa, zawsze znajdziemy gdzieś na nich koci włos. Samo mieszkanie z kotem to jednak czysta przyjemność.

Kot w domu

Oczywiście przy założeniu, że to mieszkanie odpowiednie dla kota przygotowaliśmy. Koniecznie trzeba założyć w oknach i na balkonie zabezpieczenia, żeby zwierze nie mogło przez nie wypaść. Niestety, ale koci instynkt czasem bierze górę, więc kot może próbować złapać muchę lub zapolować na ptaka i wyskoczyć przez okno. Zabezpieczenie ich to więc podstawa. Kot w domu powinien mieć także miejsce na swoją kuwetę oraz spanie. Zazwyczaj to drugie wybiera samodzielnie, ale możemy dla niego przygotować posłania blisko lub nawet na naszym łóżku. Dzięki temu możemy stać się częścią jego stada, a to już wielki przywilej. Koty potrafią być cudownymi przyjaciółmi, choć mogą tego nie okazywać tak mocno, jak psy. To jednak nie oznacza, że nie kochają.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.