Krem na atopowe zapalenie skóry pierwszym ratunkiem

skóraAZS, czyli atopowe zapalenie skóry jest chorobą z którą bardzo trudno poradzić sobie samemu. Jego przyczyny do tej pory są nie do końca znane, ale istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, jak radzić sobie z problemem.

Kremy na atopowe zapalenie skóry są jedną z możliwości, która powinna ulżyć osobom cierpiącym na tą przypadłość. Głównym zadaniem kremów jest przeciwdziałanie głównym objawom towarzyszącym AZS. Mowa tutaj o świądzie, czyli uporczywym swędzeniu oraz o zaczerwienieniu. To dwie główne przyczyny dyskomfortu odczuwanego przez osoby dotknięte przypadłością.

Chorując na atopowe zapalenie skóry można spodziewać się szeregu niedogodności, które pojawią się w życiu. Jedną z nich będzie wyjątkowo „cienka” oraz wrażliwa skóra. Chorujący na AZS odczuwają, że jest ona wyjątkowo nieprzyjemna w dotyku i grubości pergaminu. Pojawia się także swędzenie, które potrafi być tak uciążliwe, że uniemożliwia normalne, codzienne funkcjonowanie. Kolejnym z objawów mogą być czerwone plamy pojawiające się na całym ciele. Może być ich na tyle dużo, że będą wyglądały jak liszaj. Wraz z postępem choroby, skóra robi się coraz cieńsza, a po każdym jej podrapaniu, powstają widoczne ślady.skóra problem

Przyczyną AZS prawdopodobnie należy obarczyć geny, które przenoszą informację o uczuleniach. Czy to oznacza, że nic nie da się zrobić? Nie, bo oprócz wspomnianych już kremów na atopowe zapalenie skóry, można wypróbować kilka domowych sposobów. Przede wszystkim należy unikać kąpieli, a zamiast nich korzystać z prysznica. Trzeba będzie także wymienić płyny używane do higieny i zadbać o to, by zawierały syntetyczne detergenty (syndety). Powinno się także zapomnieć o wychodzeniu na basen ponieważ chlorowana woda ma bardzo zły wpływ na stan skóry.

Krem na atopowe zapalenie skóry będzie prawdopodobnie pierwszą poradą, jakiej udzieli lekarz. Widzą, że z naszym ciałem zaczyna dziać się coś niedobrego, koniecznie należy udać się do odpowiedniego specjalisty. Im wcześniej zauważymy problem, tym większa szansa, że leczenie przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.