Jaki krem z kwasem azelainowym?

Krem z kwasem azelainowymZapewne każdy kiedyś miał problem z trądzikiem. To nie tylko problem osób wchodzących w wiek dojrzewania, ale często także i dorosłych. Co może nam pomóc? Krem z kwasem azelainowym.

Problemy z trądzikiem oraz wypryskami mogą spotkać każdego. Często ustępuje samoistnie po jakimś czasie, ale co zrobić w przypadku, gdy tak się jednak nie dzieje? Gdy wypryski zaczynają przybierać poważną formę koniecznie powinniśmy udać się do lekarza, ale te pod łagodną postacią mogą zostać zaleczone za pomocą zwykłego kremu. Ważne tylko, by posiadał specjalny składnik.

Krem z kwasem azelainowym

Choć ten związek chemiczny nie jest nowością, to w kosmetyce zaczęto używać go dopiero w latach osiemdziesiątych. Kwas azelainowy pochodzi i występuje naturalnie w produktach pełnoziarnistych. Działa na metabolizm organizmu, co przekłada się bezpośrednio skórę. Warto więc sprawdzać skład kosmetyków i leków, by mieć pewność, że znaleźliśmy odpowiedni dla nas produkt.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

skóra

skóra

skóra

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.