Krem na odparzenia, czyli o czym pamiętać mając dziecko

DzieckoW momencie, gdy w naszym życiu pojawia się dziecko, szczególnie to pierwsze i wyczekanie, pojawia się wiele pytań. Co należy mieć w domu, a czego nie wolno? I najważniejsze, jak dbać o naszego maluszka, by czuł się jak najlepiej?

Mając wątpliwości odnośnie tego, co powinno znaleźć się w naszym domu, najlepiej zapytać kogoś bliskiego. Kogoś, kto ma już za sobą wychowanie dzieci. Najlepiej sprawdzi się tutaj porada od kochającej mamy lub babci. Te zawsze służą pomocną radą, nawet wtedy, gdy zadajemy podstawowe pytania, które mogą wydawać się banalne. Jednak w sytuacji, gdy mówimy o dzieciach, żadne pytanie nie jest banalne.

Oczywiście nie powinniśmy przesadzać, nie dzwonić oraz nie zadręczać naszych rodziców każdą wątpliwością, ale w przypadku poważniejszych, nie powinniśmy się wahać. Można także skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który odpowie na najpoważniejsze wątpliwości młodego rodzica. Z całą pewności poradzi na odpowiedni krem na odparzenia. A czym one w ogóle są?

Dziecko

Odparzenia są niczym innym, jak zmianami skórnymi, które spowodowane zostały tarciem powierzchnią ciał o np. pieluszkę oraz poceniem się. Czyli mogą pojawić się w sytuacji, gdy nasze dziecko wierci się w nocy lub też zbyt długo miało nie zmienianej pieluszki. Wtedy właśnie powinno się użyć kremu na odparzenia. W takim kremie, by było odpowiedni dla małego człowieka, znajdziemy składniki, których działanie ma miejscowo znieczulać skórę oraz łagodzić. Oczywiście do tego dochodzą środki odstraszające np. owady czy wszy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kremu na odparzenia używali także dorośli. Wszak zdarza się, że po wzmożonym wysiłku fizycznym możemy nabawić się uszkodzeń skóry i otarć. I choć to może dziwić, to tak, tego typu kremy dla dzieci mogą pomóc także dorosłym.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.