Krople Dicoflor w antybiotykoterapii

Krople DicoflorGdy nasze dziecko choruje, nie mamy wyjścia i konieczna jest wizyta u lekarza. Oczywiście, nie każda z tego typu wizyt kończyła się będzie przepisaniem naszej pociesze antybiotyków, ale gdy tak się zdarzy, należy przedsięwziąć odpowiednie kroki. Jednym z nich mogą być krople Dicoflor.

Antybiotykoterapia to termin znany w medycynie już od początku XX wieku, choć dopiero w jego połowie tego typu leczenie zaczęło zyskiwać na popularności. Pierwszym z leków, które zastosowano z sukcesem, była wynaleziona przez Alexsandra Fleminga penicylina. I choć w dzisiejszych czasach leczenie wygląda zupełnie inaczej, niż przed kilkudziesięciu laty, antybiotyki dalej są jednym w najważniejszych odkryć medycyny.

Każda wizyta u lekarza, a w szczególności z małym dzieckiem, wywołuje stres. Nie tylko u samego rodzica, ale także u małego pacjenta. Jeżeli doktor zdecyduje, że konieczne będzie przepisanie maluszkowi antybiotyków, może się okazać konieczne, by dziecko brało coś jeszcze. Coś, co pomoże w ewentualnych problemach z przewodem pokarmowym.

Krople Dicoflor dla niemowlaka

Suplement diety Dicoflor można stosować już od samego początku życia naszego dziecka. Oczywiście zanim przystąpimy do podawania kropli, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Ważne jest też to, że krople nie zawierają ani glutenu, ani laktozy czy kazeiny. A co znajdziemy w suplemencie?

Krople Dicoflor

W składzie Dicoflor znajdują się szczepy Lactobacillus rhamnosus, które odpowiedzialne są za to, żeby w jelitach nie rozwijały się szkodliwe bakterie. Tego typu szczepy często występują w jogurtach naturalnych i choć tam służą głównie do tego, by wydłużać jego czas do spożycia. W kroplach zawartość szczepu została tak dopasowana, by nie szkodzić dziecku. Dawkowanie powinien przepisać lekarz lub farmaceuta.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.