Lubię książki, które mnie zaskakują

Może nie jestem molem książkowym, ale bardzo doceniam te chwile, które mogę spędzić w wygodnym fotelu z ciekawą lekturą, popijając jakiś pyszny napój, na przykład herbatę. To zabawne, ale ostatnio szczególnie wciągnęła mnie książka właśnie o herbacie.

„Królestwo herbaty – poradnik dla konesera” autorstwa Jane Pettigrew to bardzo przydatny, obficie ilustrowany poradnik, który pomoże nam łatwo i szybko nauczyć się zaparzać ten zdrowy napój. Treść nie tylko dotyka kwestii rozróżnień liści ze względu na ich pochodzenie, aromaty, smaki, ale także podaje wskazówki dotyczące tego, jaką temperaturę lubią różne mieszanki i jak je podawać.herbata 2

herbata 1

Co ciekawe, wewnątrz znajdziemy ciekawe informacje o naczyniach do podawania herbaty, kształtach filiżanek i czarek, zaparzaczy i imbryczków. Zaskoczyła mnie wiadomość, że czajniczków nie należy myć detergentami, wręcz przeciwnie, po wyrzuceniu zaparzonych fusów, naczynie należy tylko obmyć wodą, postawić do góry dnem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Okazuje się, że to, co my nazywamy osadem, według koneserów jest wyściółką, która z czasem wzbogaca smak i zapach naparu.

Oczywiście sprawdza się to, jeśli mamy osobne naczynia do herbaty czarnej, zielonej czy ulung.

W książce znajdziemy też ciekawe przepisy na przygotowanie idealnej herbaty mrożonej, lub dokładny opis tego, jak podawać ją z mlekiem. Dowiemy się też jak zorganizować przyjemne spotknie przy herbacie dla znajomych i rodziny.

Bardzo polecam ten poradnik!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.