Kupiłam piekarnik gazowy- jestem staroświecka?

Jak podłączy Pani piekarnik- zapytał mnie elektryk? Spojrzałam na niego zdziwiona;/ Normalnie? Tzn. jak? Musimy poprowadzić napięcie w posadzce, nim położą płytki w przedpokoju. Jakie napięcie? A po co ciągnąć prąd do piekarnika gazowego? Elektryk spojrzał na mnie i powiedział: gazowy? A gdzie Pani teraz znajdzie piekarnik gazowy i zaczął się śmiać:)

Gazowe są niemodne, będzie Pani passe

Rzadko ktokolwiek potrafi sprawić, że brak mi języka, ale w tym momencie zaniemówiłam. Elektryk, po 60. mówi mi, że będę passe. Zgodnie z moją ideologią modne jest to, co dla mnie jest dobre;) Zaczęłam drążyć temat i stąd postanowiłam się zająć piekarnikami. Postaram się obiektywnie przedstawić wady i zalety obydwu rodzajów.

Piekarnik

Źródło: http://gb.cri.cn.

Piekarniki elektryczne do zabudowy

Bardzo popularne w ostatnich latach, bardzo duży wybór, począwszy od tradycyjnych po stylizowane, naprawdę cudeńka. Jeśli chodzi o koszt, to piekarniki elektryczne nie należą do drogich. Już za kilkaset złotych można kupić fajny model, dobrze wyposażony. Piekarniki elektryczne przede wszystkim są wygodne w użytkowaniu, mają funkcję samoczyszczenia, mają termoobieg, funkcję utrzymywania temperatury i wiele, wiele innych przydatnych zastosowań. Ponadto piekarnik elektryczny można zamontować wszędzie, a gazowy niestety nie. Wadą jest wyższy, w porównaniu z gazowymi koszt eksploatacji.

Piekarniki gazowe do zabudowy

W ostatnim czasie bardzo straciły na popularności. Mamy do wyboru dwóch producentów, z czego jeden oferuje tylko jeden model. Piekarniki gazowe są drogie, od 1300 zł. Za to są oszczędniejsze w użytkowaniu, a i w razie naprawy są tańsze. Ponadto lepiej nadają się do pieczenia ciast niż elektryczne. Te drugie są lepsze przy pieczeniu potraw i podgrzewaniu. Jeszcze ważna kwestia bezpieczeństwa. Obecne piekarniki gazowe są wyposażone w specjalną funkcję, jeśli zgaśnie płomień, to odcinany jest dopływ gazu. Są więc bezpieczne.

Mój nowiuśki piekarnik stoi już w salonie i czeka na montaż kuchni. Wybrałam na przekór wszystkim gazowy. Może jestem staroświecka, niemodna i passe, ale mimo małego wyboru, wybrałam świetny model, w stylu retro, który bardzo mi się podoba;)

Źródło głównego obrazka: kambor.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.