Kurczak ekologiczny kontra zwykły

Jak często jecie kurczaka? To najpopularniejsze mięso w Polsce. Bardzo wdzięczne w przygotowaniu. Jeden mały kurczak, a możliwości nieograniczone, gotowany, smażony, grillowany, duszony, pieczony, na obiad, kolacje czy kanapki do pracy. Po jakiego kurczaka sięgasz, czy wyjdzie Ci na zdrowie?

Wolna kurka to zdrowsza kurka

Zdrowy kurczak.

Źródło: bonappetit.com.

Na początek trochę faktów. Chów ekologiczny jest znacznie bardziej wymagający. Restrykcyjne ograniczenia co do liczby kurczaków w kurniku, droga pasza, którą hodowcy muszą sprowadzać z zagranicy, mała liczba ubojni (koszty dojazdów). Ekologiczna hodowla kurczaków nie jest tania, znacznie prościej hodować je masowo. Kurczak ekologiczny jest zdrowszy i to nie ulega wątpliwości. A dlaczego? Ma mniej tłuszczu, kurczak biega po wybiegu, jest bardziej umięśniony w porównaniu z drobiem z tradycyjnego chowu. Kury żyjące w klatkach, jedna na drugiej, są bardziej agresywne, niespokojne, co wpływa na poziom hormonu stresu. Kurczak ekologiczny biegając po wybiegu, jest szczęśliwszy, a tym samym zdrowszy.

Kurczak ekologiczny- ile kosztuje, gdzie kupować?

Kurczak ekologiczny.

Źródło: jaysbrewing.com.

Zdrowy kurczak pochodzący z hodowli eko kosztuje od 25 do 35 zł. Lepiej zjeść mniej a zdrowiej, niż więcej a gorzej. Kupując drób z naklejką eko, mamy pewność, iż jest to żywność bez gmo. Zdrowego kurczaka kupisz w sklepach z produktami ekologicznymi, ale także coraz częściej w dużych sieciach handlowych. Raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem ekologicznego kurczaka.

Szczególnie należy zadbać o dobrą jakość mięsa, gdy w domu są dzieci. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj

Źródło głównego obrazka: gminaradlow.com.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.