Kwas hialuronowy kontra botoks- co lepsze?

Obydwa pojęcia, botoks i kwas hialuronowy, doskonale znane, oba służą do usuwania zmarszczek, poprawiają elastyczność skóry, jednak znacznie się od siebie różnią. Zastanawiasz się nad pozbyciem się zmarszczek?

Botoks, czyli co?

Botoks.

Źródło: missbagira.ru.

Inaczej botox bądź BTX, to neurotoksyna (toksyna botulinowa). Początkowo botoks stosowany był do leczenia różnego rodzaju schorzeń, przykładem zez i kurcze powiek, tiki, migrenowe bóle głowy, nadmierna potliwość, przykurcze mięśni. Z czasem dostrzeżono znacznie szersze jego zastosowanie, właśnie w medycynie estetycznej. Dziś jest jednym z głównych narzędzi w walce ze zmarszczkami. Polki chętnie decydują się na zabieg, stąd botox w Warszawie jest równie popularny jak w innych europejskich stolicach. Jest skuteczny w profilaktyce, stąd polecany osobom po 25 roku życia.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy.

Źródło: pl.pinterest.com.

To naturalna substancja, która występuje w organizmie człowieka. Z wiekiem jego ilość spada i powstają zmarszczki, rozwiązaniem jest syntetyczny kwas hialuronowy. Jest dobrze tolerowany przez organizm, z czasem wchłania się i zabieg należy powtórzyć.

Co wybrać?

O tym decyduje lekarz. Po wywiadzie, ocenie kondycji skóry wskazuje, która metoda jest skuteczniejsza. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy botoksem w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i mniejszych miastach nietrudno znaleźć. Kwas hialuronowy polecany jest do wypełniania zmarszczek statycznych, zaś botoks do dynamicznych (mimicznych). Botoks dobrze sprawdzi się przy górnych partiach twarzy, bruzdy na czole, kurze łapki. Zaś kwas hialuronowy sprawdza się przy modelowaniu rysów twarzy, usuwaniu blizn wypełnianiu ust. Lekarz może połączyć obydwie metody.

Źródło głównego obrazka: estetykatwarzy.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.