Kwiaty w domu

Kwiaty w domuDom czy mieszkanie może być urządzone na przeróżne sposoby. Jedni wolą styl ascetyczny, gdzie prawie w ogóle nie ma mebli czy ozdobników, a drudzy wręcz przeciwnie. Tam królują dodatki we wszelakiej formie. Jedno jednak zawsze sprawdzi się w obu tych przypadkach. Kwiaty w domu to doskonałe uzupełnienie wnętrza i zawsze „na czasie”.

Czasem może nam się wydawać, że kwiaty w domu są zbędne. Trzeba o nie dbać, pamiętać o tym, żeby je podlewać, a jakby tego było mało, zajmują miejsce w salonie czy kuchni. Jednak w ogólnym rozrachunku roślinność w domowym zaciszu ma więcej plusów, niż minusów, bo działa na nas kojąco. Dodatkowo odpowiednio dobrane kwiaty wyglądają przepięknie oraz ożywiają pomieszczenie.

Kwiaty w domu

Zanim zdecydujemy się na to, by posiadać kwiaty w domu, warto sprawdzić, czy żaden z domowników nie jest na nie uczulony. Czasem okazuje się, że niektóre z gatunków kwiatów mogą powodować ostre reakcje alergiczne. Jeżeli tak jest, warto zastanowić się nad tym, czy nie skorzystać ze sztucznych kwiatów. Obecnie ich technologie wytwarzania sprawiają, że czasem trudno rozróżnić je od normalnych, prawdziwych kwiatów. Jeżeli jednak zależy nam na prawdziwych i mamy ku ich hodowli sposobność, to kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego gatunku.

Kwiaty w domu

Z roślin doniczkowych możemy polecić Dracenę Deremeńską, która do życia potrzebuje temperatury w granicach 22-25 stopni Celsjusza. Czyli takiej, jak panuje zazwyczaj wewnątrz domu. Do tego odrobiny światła, ale niekoniecznie musi stać w nasłonecznionym miejscu. Tutaj ważne jest jednak podlewanie Draceny, bo jej ziemia powinna być wilgotna, ale nie bez przesady. Warto także przesadzić ją do nowej ziemi raz do roku. Jeżeli to dla nas za dużo, warto sprawdzić, jak w naszym wnętrzu komponowały się będą kwiaty cięte. Wprawdzie te żyją krócej, ale potrafią cudownie pachnieć w całym mieszkaniu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.