Lakiery termiczne – jak poprawnie je nakładać?

Dłonie są wizytówką kobiety i wcale nie jest to wytarty frazes. Mogą „zdradzić” wiek, zachwycać gładką skórą i efektownym manicure. Zadbane paznokcie, ciekawy wzór czy kolor zwracają uwagę i stanowią istotny element całej stylizacji.

Lakier do paznokci zmieniający kolor to bez wątpienia niezwykle oryginalny, ale i praktyczny „wynalazek”, który kiedyś kojarzył się z kosmetycznym science fiction.

HYBRYDY TERMICZNE Lakiery hybrydowe termiczne – co to jest?

Lakier termiczny, bo o nim mowa, to niezwykły produkt, ponieważ zmienia swoją barwę na paznokciach. Czynnikiem sprawczym jest temperatura – wyższa powoduje, że wybrany odcień staje się jaśniejszy, a kiedy jest chłodno – ciemnieje. Graniczna wartość temperatury to 30°C, dlatego jest to idealny manicure na lato. Oczywiście chłodniejsze dni nie są większą przeszkodą – lakier zmieni kolor również pod wpływem temperatury wody. Kolor zmienia się niemalże od razu np. po wyjściu na słoneczną lub mroźną ulicę albo po zanurzeniu dłoni w ciepłej/zimnej wodzie.

Paznokcie, które zmieniają kolor

Lakiery termiczne dostępne są w szerokiej palecie barw. Są zmysłowe czerwienie, róże, a także oryginalne barwy, takie jak zieleń, kobalt, srebro, złoto, oranż czy klasyczny fiolet. Znajdziemy też efektowne lakiery z brokatem. Manicure termoaktywny prezentuje się atrakcyjnie również dlatego, że końcówki paznokci są ciemniejsze – część paznokcia wystająca poza opuszek palca jest zawsze trochę zimniejsza. A zatem przy niższej temperaturze lakier będzie ciemniał od góry, przy wyższej – brzeg paznokcia jaśnieje wolniej.

Lakiery termiczne mogą zmieniać kolor w podobnej tonacji, dając efekt lekkiego ombre. Dostępne są również lakiery z bardzo wyrazistym kontrastem, np. czarno-białe. Efektowny manicure termoaktywny można nakładać samodzielnie, ale niezbędne będzie doświadczenie oraz specjalna lampa utwardzająca. Trwałe i oryginalne hybrydy termiczne znajdziemy oczywiście w ofercie dobrych salonów stylizacji paznokcia. Jakby nie było jest to prawdziwy hit! Ciekawą paletę kolorów oferuje znana marka, która prezentuje prawdziwą feerię barw, lakiero żele hybrydowe, czyli produkty nakładane jak lakier, ale utwardzane w lampie UV lub LED.

hybryda termiczna

Hybryda termiczna – jak nakładać lakier?

Termoaktywnym lakierem maluje się naturalną płytkę, nie trzeba jej przedłużać. Należy jednak zastosować się do instruktażu nakładania hybrydy, aby efektowny manicure przetrwał i prezentował się ładnie nawet do 5 tygodni. Profesjonalne wskazówki można znaleźć na stronie https://sklep.gabriellenails.pl/, można także oddać dłonie w ręce stylistki paznokci.

A oto instrukcja krok po kroku:

  1. Zmatowić płytkę i wyrównać wszystkie paznokcie
  2. Nałożyć  primer i pozostawić do wyschnięcia
  3. Zaaplikować  cienką warstwę lakierożelu hybrydowego baza/top, zachowując minimalną odległość od skórek i malując pionową krawędź wolnego brzegu paznokcia
  4. Utwardzić w lampie UV lub LED, po wyjęciu nie należy dotykać paznokci
  5. Pomalować lakierożelem termoaktywnym w wybranym kolorze, zachowując odległość od skórek i malując wolny brzeg paznokcia
  6. Ponownie utwardzić w lampie
  7. Nałożyć drugą warstwę lakieru termicznego i znów utwardzić
  8. Pomalować cienką warstwą lakierożelu hybrydowego baza/top i jeszcze raz utwardzić
  9. Przetrzeć lepką warstwę cleanerem

Jak zdejmujemy ten rodzaj hybryd?

W sklepie Gabriele Nails, poza szeroką ofertą kosmetyków, znajdziemy też wskazówki na temat prawidłowego zdejmowania paznokci hybrydowych. Najlepszą opcją jest spiłowanie resztek hybrydy termicznej frezarką lub pilnikiem (gradacja 100/180 lub drobniejsza), następnie należy wetrzeć w płytkę oliwkę lub odżywkę do paznokci. Natłuszczanie pomijamy, jeśli kolejnym etapem będzie ponowne nakładanie termicznego lakieru do paznokci lub innej hybrydy. Można także zastosować płyn do zdejmowania lakierożeli hybrydowych i dopiłować albo usunąć patyczkiem resztę hybrydy.

dla kogo paznokcie żelowe

Dla kogo ten rodzaj manicure?

Odpowiedź na tak postawione pytanie powinna zabrzmieć – dla każdej kobiety, bo przecież wszystkie przedstawicielki pięknej płci chcą się wyróżniać, prezentować efektownie. Stylowe hybrydy termiczne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – od klasyki, odcieni nude, do odważnych barw, taki jak granat, żółty czy neonowa zieleń. Efekt przejścia może być delikatny, łagodny, idealny do stylowej garsonki i koktajlowej sukienki, jak również kontrastowy – dla wielbicielek „mocnego wrażenia” na dłoniach. Lakier do paznokci zmieniający kolor pod wpływem temperatury pasuje do strojów wieczorowych, klubowej stylistyki, na spacer, plażę i na basen. Nie zapominajmy również o trwałości i estetyce manicure hybrydowego, który utrzymuje się na paznokciach od 2 do 5 tygodni. Nie lada wyzwaniem jest jedynie wybór koloru, dlatego wręcz idealną propozycją jest zestaw promocyjny złożony z najmodniejszych odcieni.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.