Jaki lek na zgagę i niestrawność wybrać?

żołądekWiele osób boryka się z problemami żołądkowymi. Stają przed wyborem, jaki lek na zgagę i niestrawność wziąć, by pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia pojawiającego się po posiłku. Odpowiedzi jest kilka.

Czując nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku i kwaskowaty posmak w ustach, możemy założyć, że dopadła nas zgaga. Najczęściej pojawia się ona, gdy organizm nie jest w stanie przetrawić spożytych posiłków (tłustych, ciężkostrawnych). I zazwyczaj dotyczy to sytuacji, w której zjedzono zbyt dużo. Niestrawność pojawia się wtedy, gdy w żołądku produkowany jest nadmiar kwasu służący do rozpuszczania pokarmów.

Uniknąć tego typu problemów można zmieniając dietę, ale także wybierając odpowiedni lek na zgagę oraz niestrawność. Należy szukać takich, w których składzie znajdują się węglan wapnia oraz magnezu. Ich działanie zmienia nadmiar kwasów w wodę, a tym samym przynosi ulgę. Warto więc czytać ulotki.

leki

brzuch

ogien

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.