Magnez – ile potrzebuje nasz organizm?

magnezZmiany nastrojów, negatywne myślenie, bóle głowy i skurcze. To wszystko może byś spowodowany tym, że nasz organizm ma za mało magnezu. Na rynku istnieje wiele specyfików, które pomogą go zrównoważyć, ale który magnez wybrać lub jak go dostarczyć do organizmu? I czy naprawdę go potrzebujemy?

Magnez to jeden z pierwiastków, którego nasz organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania. Niestety, ale jeżeli jest go zbyt mało, mogą występować wszystkie wyżej wymienione objawy. Oczywiście zawsze warto zapytać o nie naszego lekarza rodzinnego, ale może się okazać, że po prostu brakuje nam magnezu. Ile go potrzebujemy?

Magnez – ile potrzeba?

Organizm ludzki potrzebuje różnych dawek magnezu i to uzależnione jest od tego, czym aktualnie się zajmujemy. Praca fizyczna czy wzmożony wysiłek intelektualny sprawi, że będziemy tego magnezu potrzebować więcej. Zakłada się, że dzienna dawka, która powinna trafić do naszego organizmu waha się pomiędzy 300, a 420 miligramów. Dlaczego tak ważne jest to, by stale uzupełniać ilość pierwiastku w naszym ciele?

magnez

Spowodowane jest to tym, że magnez wykorzystywany jest przy prawie każdym procesie zachodzącym w naszym ciele. Bierze udział podczas przemiany materii, pomaga w procesach trawiennych oraz przyswajaniu wartości odżywczych. Należy więc stale uzupełniać ilość magnezu w organizmie. Można to robić za pomocą odpowiednich suplementów lub też z naturalnych jego źródeł. Magnez znajdziemy między innymi w bananach, truskawkach, awokado, a także w orzechach czy szpinaku. Warto wprowadzić do naszej diety kilka zmian tak, żeby znalazły się w nich produkty zawierające dużo tego pierwiastka. Pozwoli nam to uniknąć wielu problemów, a na dodatek po prostu one dobrze smakują.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.