Mała łazienka to nie problem

łazienkaKupując nowe mieszkanie lub takie, które pochodzi z rynku wtórnego rzadko zdarza się, by była możliwość rozbudowy łazienki. Co zrobić, gdy jest ona według nas zwyczajnie za mała?

Problem z wielkością łazienki najczęściej dotyka mieszkańców blokowisk. Architekci projektujący budynki musieli zmieścić jak najwięcej lokali na jak najmniejszej przestrzeni. To nie dziwne, że część z pomieszczeń musiała zostać solidnie skurczona. I o właśnie najczęściej łazienka na tym wszystkim „cierpiała”. Czy jest to jednak powód do zmartwień? Niekoniecznie, bo istnieje kilka tricków, które skutecznie poprawią jakość użytkowania.

Funkcjonalność to podstawowa rzecz o którą należy zadbać przy urządzaniu pomieszczenia. W łazience wbrew pozorom przechowuje się bardzo dużo rzeczy. Począwszy od ręczników i podstawowych przedmiotów do higieny osobistej, a skończywszy na proszkach do prania czy płukania. Ważne jest więc to, by w łazience na wszystko znalazło się odpowiednie miejsce, które nie będzie przeszkadzało w jej normalnym użytkowaniu.

łazienka

Rozwiązaniem problemów będą oczywiście wszelkiego rodzaju szafki oraz półki. Lustro, które jest jednym z podstawowych sprzętów na wyposażeniu łazienki, może znaleźć się więc na podwieszanej szafce. W ten sposób zyskamy dodatkowe półki, na których będzie można przechowywać przybory do higieny. Również pod umywalką można umieścić szafkę, gdzie schowamy na przykład papier toaletowy czy proszki do prania.

Mając niewielką powierzchnię do zagospodarowania warto rozważyć wykorzystanie prysznica zamiast wanny. Zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć na pralkę lub też na kosz w którym składowane będą brudne ubrania. Niewielka powierzchnia nie jest więc wielkim problemem. Daje za to ogromne pole do popisu, ale potrzeba do tego odrobiny wyobraźni. Warto przejrzeć strony internetowe, by poszukać odrobiny inspiracji.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.