Mamo ja tam jestem, stres w ciąży- jak mu zaradzić?

Nie znam kobiet, które bezstresowo przeżyły ciążę i na spokojnie podeszły do porodu. Przez dziewięć miesięcy nie da się żyć w izolacji. Studiujemy, pracujemy, mamy mnóstwo obowiązków. Dodatkowo stres w ciąży, szczególnie w pierwszej, dopada nas bardzo szybko.

Stres w ciąży.

Źródło: actitudfem.com.

Tylko pozytywne myśli

Nie czytaj o strasznych historiach z porodówki, ani o tym, co może wydarzyć się złego w poszczególnych miesiącach. Nie słuchaj ludzi, którzy mówią o takich rzeczach, jasno i wyraźnie ucinaj temat. Stres w ciąży nie służy ani Tobie ani dziecku. Myśl pozytywnie! Każdą negatywną obawę traktuj jako naturalną i pozwól jej być, nie może jednak wywoływać stresu. Teraz najważniejsze jest dziecko, a więc w pracy nie przejmuj się męczącym szefem czy złośliwymi współpracownikami.

Na stres w ciąży dobry sen

Sen.

Źródło: pl.pinterest.com.

Nie warto walczyć ze zmęczeniem, połóż się nawet na kilkanaście minut popołudniu i prześpij się. Sen dobrze działa na stres w ciąży. Co prawda kalendarz ciąży (zobacz) wskazuje, że najbardziej senne jesteśmy w pierwszym trymestrze, ale każda kobieta inaczej przechodzi ciążę! Dlatego jeśli w drugim trymestrze nadal potrzebujesz więcej snu, to odpuść wszystko inne. 

Coś relaksującego na co dzień

Zadbaj o małą przyjemność każdego dnia. Wyłącz myśli, włącz ulubiony serial, sięgnij po książkę, a może lubisz szydełkować, uspokaja Cię szycie, spacer z psem, masz inne hobby? Nie ma nic lepszego na stres w ciąży, niż zajęcie się czymś co daje nam dużo radości!

Co w sytuacji stresującej?

Przede wszystkim ochłoń. Usiądź, postaraj się spokojnie oddychać, wyobraź sobie coś pozytywnego, może wspomnienia z ostatnich wakacji. Nie nakręcaj spirali zdenerwowania. W czasie ciąży nie ma nic ważniejszego niż Ty i Twój maluszek. Stres w ciąży zawsze może się pojawić, ale nie popadajmy w paranoję, najważniejsze to nauczyć się z nim radzić. A pierwszym krokiem jest pozytywne myślenie.

Źródło głównego obrazka: dobrebadanie.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.