Mięta – na co pomaga?

MiętaMięta to popularna oraz łatwa w hodowli roślina, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jej szerokie zastosowania były znane już przed wiekami. Można ją stosować na wiele różnych sposobów, ale nie wszystkie z nich są tak samo skuteczne.

Niektóre zioła były wykorzystywane w tak zwanej medycynie naturalnej od zarania dziejów. Częściowo było to spowodowane tym, że lekarze oraz farmaceuci dopiero uczyli się, jak działają rośliny i jak wyciągać z nich to, co najważniejsze dla ludzkiego organizmu. Tymczasem lecznicze działanie ziół oraz ich właściwości miały potwierdzenie w rzeczywistości. Po dziś dzień korzystamy z wiedzy, którą zdobywały całe pokolenia.

Mięta – właściwości

Mięta, a konkretniej jej liście zawierają w sobie cenne białka, wapno, fosfor, żelazo, magnez oraz węglowodany. Wśród niektórych z odmian tej roślin znajdziemy dodatkowo jeszcze witaminy A oraz B3. Jednym z najważniejszych i najpopularniejszych zastosowań, które przypisuje się mięcie, to jej wpływ na utratę wagi. To w dużej części prawda, jeżeli dodatkowo picie mięty będzie powiązane z aktywnością fizyczną.

Zioło wpływa na to, że w żołądku wydzielane jest więcej soku żołądkowego, który w następstwie wytwarza więcej żółci i usprawnia działanie jelit. Niestety mięta wpływa też wiatropędnie. Popularnym zastosowaniem rośliny jest jej wykorzystanie w herbatkach czy drinkach. Jej liście dają poczucie świeżości oraz orzeźwienia. Herbata z liśćmi mięty, serwowany na zimno lub na gorąco, przeciwdziała także senności.

Mięta

Ciekawe jest to, że liście mięty można spożywać także na „surowo”, czyli po prostu je żując. Istotne jest to, by przed ich użyciem dokładnie je umyć. Oczywiście, by działanie zioła przyniosło efekty i dostarczyło do organizmu odpowiednie witamy, musi być regularnie. A jeżeli czujemy chęć, bez problemu wyhoduje miętę w naszym mieszkaniu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.