Mleko początkowe – NAN OPTIPRO Plus 1 HM-O

noworodekMówi się, że niektóre rzeczy są „wyssane z mlekiem matki”. To oczywiście tylko przenośnia, ale dużo prawdy jest w tym, że karmienie piersią wytwarza wyjątkową więź między rodzicem, a dzieckiem. Z czasem jednak następuje taki moment, kiedy należy przestawić się na produkty dostępne w sklepach czy aptekach. Czy mleko początkowe NAN OPTIPRO Plus 1 HM-O będzie odpowiednie?

Powody, dla których musimy odstawić dziecko od piersi, mogą być różne. Niezależnie jednak od tego, co stało się przyczyną, koniecznie zadbajmy o to, by nasz mały skarb dostawał posiłek najwyższej jakości.

NAN OPTIPRO Plus 1 HM-O

Mleko początkowe to nazwa, którą stosuje się w przypadku mleka przeznaczonego dla niemowląt w wieku do sześciu miesięcy. Podział pożywienia został wprowadzony nie tylko z powodu wygody i łatwego rozróżniania produktów dostępnych na rynku, ale także dlatego, że poszczególne mieszanki różnią się od siebie składem. Niemowlęta będą potrzebowały innego rodzaju mleka, niż dzieci odrobinę starsze.

Co znajdziemy w składzie NAN OPTIPRO Plus 1 HM-O, czyli mleka początkowego dla niemowląt? Między innymi biało oraz DHA, czyli kwas który odpowiedzialny jest za prawidłowy rozwój naszego dziecka. Nie mogło zabraknąć oczywiście mleka odtłuszczonego, laktozy oraz witamin (m.in. C, E, B1, B6 czy B12). Oczywiście przed podaniem naszemu dziecku jakiegokolwiek produktu, należy skonsultować się z lekarzem czy farmaceutom.

Jak podawać mleko początkowe?

Najważniejsza jest higiena. Koniecznie przed przygotowaniem mleka początkowego należy umyć ręce, a wszystkie przedmioty z których będziemy korzystać, wysterylizować. Ważne jest też to, by zawsze sprawdzać ważność produktu do spożycia i nigdy nie korzystać z napoczętych już opakowań. Takie mleko powinno być wykorzystane w ciągu godziny od otwarcia. Porcje i porę karmienia najlepiej skonsultować z odpowiednią i doświadczoną osobą. Będzie ona nam w stanie doradzić, kiedy sami nie będziemy już mogli sobie poradzić.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.